Schola

,,Będę śpiewał Tobie Mocy moja …”

Schola to skrót od terminu „schola cantorum”, oznaczającego „szkołę śpiewaków”. Pochodzące z języka greckiego słowo „schola” znaczy „szkoła”, natomiast łacińskie „cantorum” od „cantus” oznacza „śpiew”. Schola młodzieżowa w Przedborzu istnieje od wielu lat. Tworzą ją osoby w różnym wieku , o różnych charakterach i zainteresowaniach lecz ich głównym celem jest wychwalanie Boga śpiewem. Każdy z nas został obdarzony rozmaitymi talentami, dlatego ważne jest, ażeby otrzymane dary dobrze spożytkować. Nasza schola czynnie włącza się w życie parafii. Ubogaca Mszę Świętą w niedzielę o godzinie 10.30 .W corocznym Festynie Parafialnym daje świadectwo wiary poprzez przygotowanie montażu słowno-muzycznego. Każdy okres w Liturgii Kościoła stwarza szansę na przybliżenie naszej wspólnocie Boga poprzez śpiew i słowo mówione. Schola podczas Świąt Wielkanocnych czuwa przy Grobie Pańskim oraz bierze udział w Apelach odbywających się w maju, miesiącu poświęconym Maryi.

Prowadzące scholę : Dyk Kinga tel. 723 940 826 i Amelia Gacia tel. 570 730 823

Podczas prób scholii odbywają się regularne spotkania formacyjne, których celem jest pogłębianie wiary oraz kształtowanie właściwych postaw moralnych poprzez przyglądanie się życiu w świetle słów Pisma Świętego. Spotkania prowadzi ks. Dominik Tkaczyk.

Próby scholi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10:00. Każdego lubiącego śpiewać i chcącego swoim śpiewem wielbić Pana Boga ZAPRASZAMY !

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Aleksego

Proboszcz: Ks. Henryk Dziadczyk

ul. Kościelna 1
97-570 Przedbórz

kancelaria@parafiaprzedborz.info.pl
44 781 20 03

Kancelaria Parafialna Czynna:
poniedziałek-piątek
– przed południem od 8.00 do 9.00
– po południu od 17:00 do 18:00
sobota – sprawy pilne
niedziela – przyjmujemy jedynie na Msze Św.

Ksiądz „dyżurny” w sprawach pilnych (pogrzeby, chorzy) – tel.510 984 153