Dzisiejszą Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego przeżywamy w zupełnie wyjątkowych okolicznościach. Oto jest z nami Pasterz diecezji ksiądz biskup Ordynariusz Marek Solarczyk. Jesteśmy przeogromnie wdzięczni za to, że ksiądz biskup zaszczycił swoją obecnością naszą wspólnotę parafialną położoną na krańcu naszej diecezji.
Jest naszym zwyczajem, że w dniu Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim naszym Parafianom oraz obecnym z nami Gościom przesyłamy najserdeczniejsze pozdrowienia. W przepięknej Sekwencji na dzisiejszą uroczystość wyśpiewaliśmy słowa: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja”. Niech te słowa spełnią pragnienia naszych serc, które tęsknią, by pokonywać wraz z Chrystusem to, co
w nas słabe. Niech Chrystus wlewał w nasze serca pragnienie nadziei. Niech Jego zwycięstwo nad śmiercią wytycza nam drogę do każdego zwycięstwa. Zwycięstwo Chrystusa dokonane w Poranek Zmartwychwstania, to zwycięstwo miłości, która nigdy nie umiera. Niech ta prawda stanie się także udziałem każdego z nas.
Jutro drugi dzień świętowania wielkanocnego. Trwamy w Oktawa wielkanocna, której uwieńczeniem będzie Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia Bożego będzie codzienna modlitwa, którą odmawiamy po Mszach wieczornych.
Jestem wdzięczny za piękną inicjatywę Wspólnoty Wojowników Maryi w postaci Straży przy Grobie Pana Jezusa. Dziękuję także druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie oraz wszystkim za włączenie się w tę posługę. Druhom OSP dziękuję za asystę podczas procesji rezurekcyjnej.
Słowo wdzięczności kieruję do Orkiestry Przedborskiej za uświetnienie dzisiejszej uroczystości.
Dziękuję ks. Stanisławowi, p. Krzysztofowi i całej ekipie, która przygotowała dekorację Grobu i Ciemnicy—za piękne kwiaty ofiarowane naszej parafii słowo wdzięczności dla P-ństwa Agaty i Michałowi Strojkowskich. Panu Krzysztofowi oraz jego małżonce za troskę, by w wazonach wokół świątyni były kwiaty. Bardzo serdecznie dziękuję Wspólnocie Świętego Jana Pawła II oraz przedstawicielom
innych wspólnot za udział w przygotowanie Drogi Krzyżowej z inscenizacją, którą przeżywaliśmy w Wielki Piątek na Dróżkach Modlitewnych. Wiele osób biorących udziału miało oczy pełne łez. Za bogactwo tych przeżyć serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję asyście liturgicznej.
– W najbliższą sobotę kolejna Katecheza Przedmałżeńska o g. 10.00 w Domu Formacji.
– Podczas kwietniowej 24-godzinnej adoracji (12 kwietnia) będziemy modlić w int. Dzieła
Powołań kapłańskich. W ten sposób włączamy się w inicjatywę ks. Biskupa Ordynariusza naszej diecezji