1. W dniu wczorajszym, 30 maja, o godz. 10.00, w katedrze Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie, nasz Rodak diakon Piotr Sinkiewicz otrzymał święcenia kapłańskie.
  2. Za tydzień, w niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00 przeżyjemy uroczyste Prymicję ks. Piotra. Już dziś serdecznie proszę o modlitwę w Jego intencji, by radość wypływająca z kapłaństwa napełniła Jego serce i trwała przez całe życie i posługiwanie w kapłańskie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wielkim wydarzeniu. Zachęcamy młodzież, by licznie uczestniczyła w uroczystości PRYMICYJNEJ Ks. Piotr.
  3. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Radomiu.
  4. Od dzisiejszej niedzieli już nie możemy skorzystać z dyspensy od niedzielnej Eucharystii. Wciąż nas obowiązują maseczki podczas Mszy świętej.
  5. Niebawem rozpoczną się dalsze pracy przy naszej świątyni. Będą one polegały na dalszym umacnianiu murów świątyni, a końcowym etapem tych prac będzie estetyka zewnętrzna. Mam kolejną radosną wiadomość. Oprócz dotacji przyznanej nam przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 280 tys. złotych, kilka dni temu otrzymałem wiadomość, że Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków przyznał nam ponad 80 tysięcy złotych dotacji.
  6. Dziś kończą się Nabożeństwa Majowe, a także Apele Jasnogórskie. Bardzo dziękuję zespołowi EMAUS za codzienne prowadzenie Apeli. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które będą sprawowane po Mszy świętej o g. 18.00.
  7. Jutro ŚWIĘTO MATKI KOŚCIOŁA. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00
  8. Spotkanie z Ks. Markiem Dziewieckim będzie 17 czerwca.
  9. Po konsultacji z Rodzicami dzieci I-szo Komunijnych ustaliliśmy, że I Komunia święta będzie w tym roku w dwóch terminach: 19 lipca i 13 czerwca.
  10. Serdeczne dziękuję Państwu Agacie i Michałowi Strojkowskim za piękne kwiaty zdobiące ołtarz.
  11. W tym tygodniu I-szy czwartek miesiąca i Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana (zachęcamy do modlitwy w intencji kapłanów). W piątek I-szy piątek miesiąca. Za tydzień Uroczystość ŚWIĘTEJ TRÓJCY.