1. Przeżywamy listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Zachęcamy, by modlić się za swoich bliskich, którzy od nas odeszli. Do końca tego miesiąca można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych modląc się w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego, przyjmując Komunię świętą i nawiedzając groby zmarłych lub przychodząc do świątyni.
 2. Wielkim niepokojem napawa nas rosnąca ilość zarażonych wirusem COVID-19. Brońmy siebie i innych przed zarażeniem się, bo każdy przechodzi ten stan inaczej, jedni w miarę łagodnie ale dla innych kończy się ciężką chorobą lub śmiercią. W związku z dużą ilością zakażeń od wczoraj obowiązują nas dodatkowe obostrzenia, m. in. ilość osób obecnych na Mszy świętej to 1 osoba na 15 m2, w naszej świątyni może być jednocześnie 25 osób. Nośmy maseczki. Komunię świętą przyjmujmy tak, aby było bezpiecznie: zachęcamy do postawy klęczącej. Można „na rękę” albo bezpośrednio do ust.
 3. W związku z epidemią odwoływane są wszystkie spotkania w grupach.
  Odwołane zostały nawet rekolekcje dla kapłanów. Wstrzymujemy także Katechezy przedmałżeńskie.
 4. Jutro Komisja z Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków odbierze wykonane w tym roku prace przy naszej świątyni. Mam nadzieję, że wszystko będzie pomyślnie. Proszę o modlitwę, abyśmy dostali kolejne dotacje na przyszły rok, choć sytuacja jest bardzo trudna.
 5. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tace. Będę wdzięczny za każdą ofiarę, bo sytuacja robi się bardzo trudna.
 6. Dziękujemy naszym Rodakom – ks. Mieczysławowi Bobrasowi i ks. Piotrowi Sinkiewiczowi za ofiary, dzięki którym udało się odnowić zabytkowy kielich do sprawowania Eucharystii.
 7. W najbliższą środę Rocznica Odzyskania Niepodległości. O godz. 12.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny.
 8. Od dziś transmisja Mszy świętych odbywa się nowy sprzętem, który daje wiele możliwości. Wchodząc na stronę internetową parafii, znajdziemy okienko transmisyjne.
 9. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.00 rozpoczynamy 24-godzinną „Rozmowę z Panem” w Domu Formacji. Będzie okazja, by modlić się za Ojczyznę i cały świat dotknięty pandemią.
 10. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.