1. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jakże inna będzie w tym roku ta uroczystość. W ostatnich dniach w sposób drastyczny wzrosła ilość zakażeń Covid-19 (są to już liczby kilkunastu tysięcy dziennie). W związku z tą nową sytuacją, przewodniczący Episkopatu Polski kieruje do wiernych apel, w którym między innymi pisze: „W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę”. Przypominam, że w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.
  2. W naszej parafii w Uroczystość Wszystkich Świętych wszystkie Msze święte będą w świątyni w następującym porządku: 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. o godzinie 11.30 dwóch kapłanów uda się na cmentarz, by pomodlić się przy pięciu stacjach wraz z wypominkami. Na cmentarzu nie będzie Mszy świętej. Przychodząc do świątyni pamiętajmy o maseczkach, a osoby z grupy ryzyka mogą skorzystać z dyspensy. W naszej świątyni może przebywać ok. 48 osób (1 osoba na 7 m2). Przypominam, że udzielamy Komunii świętej zarówno tradycyjnie tzn. do ust, albo na rękę. Starajmy się przyjmować Komunię świętą w postawie klęczącej.
  3. W miniony piątek, 22 października, Trybunał Konstytucyjny orzekł niezgodność z konstytucji tzw. aborcji eugenicznej, tym samym wziął w obronę prawa dzieci nienarodzonych. Dziękujmy Opatrzności Bożej za taki werdykt i za ludzi, który stanęli po stronie życia.
  4. Chciałbym poinformować, że trwają końcowe pracy przy naszej świątyni w tym sezonie. W oknach są zakładane nowe szyby w najwyższej jakość – wytłaczane z Niemiec dedykowane do katedr. W ostatnich dniach, po dokonaniu pewnych prac, przenieśliśmy zakrystię do pomieszczenia większego i zdecydowanie lepszego.
  5. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa różańcowego.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na niedzielną tacę.
  7. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.