1. Dziś Dzień Papieski i zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  W ramach obchodu Dnia Papieskiego będzie możliwość nabycia „kremówek” papieskich, a dochód z tej akcji będzie przeznaczony na wsparcie zdolnej i ubogiej młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego
  Tysiąclecia.
 2. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta z filmem „Ziemia Maryi”.
 3. Są do nabycia Kalendarze na rok 2021 z papieżem Franciszkiem w cenie 7 zł.
 4. Kilka dni temu, po uzyskaniu zgody Wojewódzkiego Konserwatora, byliśmy zmuszeni do ścięcia starej pękniętej lipy, ponieważ zagrażała przechodzącym osobom i zabytkowemu mieniu. Dziękuję strażakom za szybką akcję a pracownikom Urzędu Miejskiego za sprzątnięcie drewna.
 5. W najbliższą sobotę OSP z Przedborza świętuje 120 lecie powstania .
 6. We wtorek, 13 października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zgromadzimy się o godz. 17.30 w świątyni i z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wyruszymy na Dróżki Modlitewne, gdzie będzie odmówiony fatimski różaniec.
 7. Biskup Radomski zaprasza wszystkich Parafian z Diecezji Radomskiej do dołączenia do projektu „Pod biało-czerwoną” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku.
 8. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.