1. W ostatnich dniach z wielkim niepokojem obserwujemy wzrastającą ilość zakażeń koronawirusem. Nasz powiat znajduje się w tzw. Czerwonej strefie. Pasterze Kościoła z zatroskaniem zwracają się z prośbą o to, aby wierni nawzajem chronili swoje życie i zdrowie. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy to rozumieją. Z myślą o sobie i innych uczestnikach naszych spotkań w świątyni parafialnej, bezwzględnie prosimy o zakrywanie ust i nosa oraz przestrzeganie dystansu pomiędzy poszczególnym osobami, czyli ok. 1,5 metra. W „czerwonej strefie” obowiązuje limit ilości uczestniczących w przestrzeni świątyni – jedna osoba na 7 m². Przyjmowanie Komunii świętej może się odbywać zarówno do ust jak i na rękę. Przed ołtarzem postawiliśmy klęczniki, by wierni mogli przyjmować Pana Jezusa w pozycji klęczącej, bo jest to bardziej bezpieczne. Kapłani udzielający Komunii świętej powinni mieć maseczki lub przyłbice, a tuż przed udzielaniem Komunii świętej dokonują dezynfekcji rąk. Musimy współdziałać w walce z niebezpiecznym wirusem.
  2. Ks. Biskup ordynariusz naszej diecezji udziela dyspensy od udziału we Mszy święte niedzielnej: osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura itp.), osobom, przebywającym w tzw. „strefie czerwonej” w okresie jej obowiązywania, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
  3. Od dziś, po każdej Mszy świętej śpiewamy Suplikację, modląc się o ustanie pandemii.
  4. Od 23 października, czyli od najbliższego piątku Nowenna za zmarłych.
  5. W przyszłą niedzielę, 25 października, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa różańcowego.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Agacie i Maciejowi Strojkowskim za kwiaty do ołtarza.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane w kancelarii parafialnej na trwające prace przy naszej świątyni. Dziękuję także za ofiary składane na niedzielną tacę.
  8. Dziś miało być liczenie wiernych, jednak z powodu pandemii zostało odwołane.
  9. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.