1. W związku z tym , że zdarzają się przypadki wypisywania się młodzieży z religii, warto przypomnieć o zapisie w prawie diecezjalnym dotyczącym funkcji świadka na chrzcie: „nie wolno dopuszczać do pełnienia tej funkcji osób żyjących w niesakramentalnym związku małżeńskim oraz młodzieży nieuczęszczającej na katechizację” (Instrukcja w sprawie chrztu dzieci, nr 3.2 c), Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, s. 344). W przypadku prośby o zaświadczenie osoby
    uczęszczającej do szkoły, duszpasterz jest zobowiązany poprosić o pisemną opinię nauczyciela religii o jej zaangażowaniu w lekcje.
  2. Rozpoczyna się Synod biskupów. Tym razem do udziału w nim zaproszeni są wszyscy wierni Kościoła. Warto zapoznać się z głównymi myślami synodu. W gazetce jest fragment Listu Pasterskiego dotyczącego Synodu, który w całości znajdzie się w gablocie informacyjnej.
  3. Następna Katecheza dla narzeczonych będzie 30 października w Domu Formacji o godz. 10.00. Przypominamy, że Katechezy te są obowiązkowe dla wszystkich przygotowujących się do małżeństwa z dekanatu przedborskiego.
  4. Spotkanie z młodzieżą przed Bierzmowaniem będzie 23 października. Szczegóły będą podane w ramach katechezy szkolnej.
  5. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na tegoroczne prace przy naszej świątyni. Dziękuję indywidualnym ofiarodawcom.
  6. Przypominamy, że zbliża się Uroczystość Wszystkich świętych, zachęcamy do zgłaszania swoich bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej a także na Modlitwę Nowenny za zmarłych.
  7. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.