1. Tydzień temu odbyły się Dożynki ogólnopolskie na Jasnej Górze. Natomiast dziś nasza Wspólnota Parafialna świętuje Dziękczynienie za tegoroczne plony – czyli nasze parafialne DOŻYNKI. Centralna uroczystość dożynkowa będzie podczas sumy o godz. 12.00.
 2. Także dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie, a figurę Matki Bożej będą nieśli członkowie Wspólnoty „Wojownicy Maryi”, którzy od godz. 16.30 będą przeżywali swoje spotkanie w Domu
  Formacji. Będą mieli swoją Drogę Krzyżową na naszych Dróżkach Modlitewnych, a później kugiel. Zapraszamy mężczyzn z naszej parafii na to spotkanie.
 3. Wczoraj po Mszy świętej o g.18.00 grupa licząca 40 osób wyruszyła na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Przewodnikiem jest ks. Stanisław.
 4. W najbliższy piątek podczas Mszy świętej o godz. 18.00 dokonamy przyjęcia nowych ministrantów do grona Służby Liturgicznej Ołtarza.
 5. Także w piątek podczas Mszy świętej poświęcenie tornistrów szkolnych.
 6. Po długiej przerwie powracamy do Mszy świętej dla dzieci, którą sprawujemy tradycyjne o godz. 10.30. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Po Mszy świętej dzieci będą otrzymywały karteczki z cytatami
  Pisma świętego, które będą wklejane do zeszytów.
 7. Biskupi Polscy wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT, dlatego został przygotowany projekt ustawy, która ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tej ideologii. W kruchcie kościoła znajduje się lista, do której można się wpisać podając swój pesel. Listę można także podpisać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Celem projektowanej ustawy „StopLGBT” jest obrona przed groźną ideologią oraz zakaz tzw. „Marszów równości”.
 8. W terminie od 1 września do 30 listopada 2020 roku na terenie całego kraju przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny. Dane zbierane są według stanu na 1 czerwca 2020 roku. Do uczestnictwa w badaniach zobowiązani są wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych. Udział w spisie jest obowiązkowy. Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się rachmistrzowie spisowi: telefoniczni lub terenowi.
 9. Pozdrawiamy wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia.