1. Dziś nasza Ojczyzna przeżywa wielki dzień jakim będzie beatyfikacja dwojga wielkich Polaków: kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej. Jednoczmy się modlitwą ze wszystkimi zgromadzonymi na uroczystościach w Warszawie.
  2. Dziś także piękny dzień dla naszej Wspólnoty parafialnej świętujemy bowiem Dożynki parafialne – podczas sumy o godz. 12.00 podziękujemy Panu Bogu za zebrane plony. Symbolem naszej wdzięczności niech będą przyniesione wieńce i chleb dożynkowy. Bardzo serdecznie zapraszam na tę uroczystość – szczególnie mieszkańców wiosek, bo to oni w pocie czoła zbierają owoce ziemi i pracy ludzkich rąk.
  3. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża świętego.
  4. Przypominamy, że dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii świętej; po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
  5. W sobotę, 18 września święto ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której będzie poświęcenie przyborów szkolnych.
  6. W niedzielę, 19 września, jest organizowany Narodowy Marsz Życia i Rodziny w Warszawie pod hasłem „Tato – Bądź, prowadź ,chroń !” organizowany przez Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Centrum Życia i Rodziny – zachęcamy do udziału.
  7. W trosce o duchowy rozwój każdego z nas, serdecznie zachęcamy do udziału w dwudniowym cyklu konferencji na temat spowiedzi generalnej, które poprowadzi Ks. Wojciech Woźniak, sercanin – diecezjalny egzorcysta z Bełchatowa. Początek najbliższy piątek o g. 18.00 Mszą świętą i konferencja po Mszy w kościele; w sobotę od g. 9.00 w Domu Formacji z konferencja i Mszą świętą, zakończenie ok. g. 13.00.
  8. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na tegoroczne prace przy naszej świątyni. Dziękuję indywidualnym ofiarodawcom. W minionym tygodniu dokonano odbioru tegorocznych prac przez Urząd Ochrony Zabytków.
  9. Zbiórka ministrantów w sobotę o g. 10.00 a kandydatów o g. 10.30.
  10. Jest jeszcze do kupienia Gość Niedzielny „Extra” o naszych błogosławionych kard. Wyszyńskim i Matce Czackiej w cenie 10 zł.
  11. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.