1. Dziś nasze parafialne i gminne DOŻYNKI – Dziękczynienie za tegoroczne zbiory, które są owocem miłości Boga i pracy ludzkich rąk. Tę współprace człowieka z Bogiem wreszcie dostrzegamy i już nie mówimy, jak to bywało dawno temu, że „wyprodukowaliśmy zboże i inne dobrodziejstwa ziemi”. Dziś dziękujemy za dar Boży i za spracowane ręce rolników, a zarazem prosimy, by nikomu nie zabrakło w tym roku chleba. Msza święta dożynkowa będzie o godz. 12.00 na Rynku naszego miasta. Dokonamy poświęcenia wieńców dożynkowych, a później radość świętowania. Wystąpi wiele zespołów, między innymi Orkiestra Przedborska a także znany zespół Bayer Full. Będzie wiele smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. Wystąpi także nasz zespół Emaus. Przy okazji zapraszamy muzyków z Przedborza i okolic do współpracy z zespołem Emaus.
  2. 2 października pielgrzymka na Jasną Górę na spotkanie Kół Żywego Różańca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  3. Spotkanie Bractwa Szkaplerza 12 września (jutro) po Mszy świętej popołudniowej.
  4. We wtorek, 13 września, Nabożeństwo Fatimskie.
  5. 17 września zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Dąbrowy nad Czarną do Przedborza.
  6. Przypominamy Rodzicom, że niedzielna Msza święta o godz. 10.30 jest adresowana do dzieci i prosimy, by na tej Mszy świętej dzieci były. Z kolei, Msza święta o godz. 9.00 jest adresowana do młodzieży – zróbmy wszystko, by młodzi ludzie pojawili się na tej Mszy świętej.
  7. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na tace, bo dzięki nim możemy sprostać naszym parafialnym zobowiązaniom i zaplanować prace na przyszły rok.
  8. W kancelarii parafialnej można nabyć tzw. magnesy z Matką Bożą Serdeczną.
  9. Pozdrawiamy wszystkich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.