1. Za tydzień, 12 września, nasza Ojczyzna przeżyje wielki dzień jakim będzie beatyfikacja dwojga wielkich Polaków: kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej. Beatyfikacja ta miała się odbyć ponad rok temu, jednak z powodu pandemii jest możliwa dopiero teraz. Dzisiejszy List Biskupów przygotowuje nas do tej uroczystości. Przeżyjmy ten wielki dzień na modlitwie w naszej świątyni.
  2. Także za tydzień nasza Wspólnota parafialna będzie świętować Dożynki – Dziękczynienie za zebrane plony. Przynieśmy przed ołtarz Pański symboliczne wieńce dożynkowe i dziękujemy razem za dary otrzymane w tym roku od Pana Boga. Starościna i Starosta dożynek przyniosą chleb na ołtarz jako symbol Bożego błogosławieństwa. Bardzo serdecznie zapraszam na tę uroczystość. Natomiast dziś odbywają się Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze. Udała się tam delegacja z Przedborza wraz z ks. Stanisławem.
  3. W środę, 8 września, święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 poświęcimy ziarno siewne.
  4. Także 12 września po Mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii świętej; w tym samym dniu, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
  5. 3 października spotkanie KŻR na Jasnej Górze – W kancelarii parafialnej można się zapisywać na ten wyjazd.
  6. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na tegoroczne prace przy naszej świątyni. Dziękuję mieszkańcom miejscowości Gaj za ofiarę i indywidualnym ofiarodawcom.