1. We wtorek wyruszyła nasza Przedborska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nasi pielgrzymi powrócą już jutro 28 około godz. 18.00. Zgromadźmy się, by ich powitać.
  2. Urząd Miasta i Gminy organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Uroczystości Dożynkowe, które rozpoczną się 2 września, a zakończą uroczystą Mszą świętą na Wałach 3 września. Pojadą także dwa wieńce jako symbol pracy rolników z naszego terenu. Z pielgrzymami będzie również Pani Burmistrz i kapłan. Nasze Gminne uroczystości Dożynkowe będą w niedzielę, 10 września. Bliższe informację zostaną podane za tydzień.
  3. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o możliwości uzyskania płatności ryczałtowej w wysokości 225 euro od hektara przez rolników, których gospodarstwo ma powierzchnię do 5-ciu hektarów. W tym celu należy drogą elektroniczną przez aplikację eWniosek
    złożyć „żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw” – w terminie do 31 sierpnia 2023 roku. Więcej informacji można uzyskać w Biurze Agencji RiMR w Radomsku, w ośrodku Doradztwa Rolniczego oraz u doradców w gminach.
  4. Już niespełna 4 tygodnie dzielą nas od pielgrzymki na spotkanie z Matką Bożą z Guadalupe. Ostatnie spotkanie przed pielgrzymką do Meksyku będzie 10 września o godz. 19.00 w Domu Formacji.
  5. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.