1. Tegoroczny FESTYN EWANGELIZACYJNY już za nami. To było wielkie świadectwo wiary płynące z festynowej sceny, wyrażane zarówno słowem mówionym jak również śpiewanym. Dziękuję za ten dar wszystkim, którzy wystąpili na scenie: Orkiestrze Przedborskiej, chórowi pod batutą Adama Szymańskiego, zespołowi Emaus, za wokal operowy Karolinie Nosowskiej, za obecność p. Magdalenie Michalik, goszczącemu zespołowi MateO. To był czas rozmów o Chrystusie i Jego miłości do nas. To było święto Matki Bożej Serdecznej, która przecież podsunęła pomysł Festynu. Pozwólcie, że jeszcze raz wyrażę swoją wielką wdzięczność za pomoc w organizacji Festynu. Co roku grono osób bardzo mocno włącza się w przygotowanie tego „święta ewangelizacji”. Dziękuję im wszystkim. Dziękuję Wspólnocie świętego Jana Pawła II, Kręgom Rodzin, Wspólnocie Mamre. Dziękuję szczególnie Wspólnocie Wojowników Maryi i jej Liderowi, p. Rafałowi Cygan—za wszystko, co czyni dla Festynu – to oni zatroszczyli się o techniczne i merytoryczne przygotowanie Festynu. Dziękuję indywidualnym osobom za wkład w przygotowanie i przebieg. Tu musiałbym wymienić bardzo wiele osób—dziękuję wszystkim. Dziękuję za dar ziemniaków i cebuli Panu Margasowi, Pani Małgorzacie Michalskiej za dar mięsa, Pani Barbarze Kałuzińskiej i Paniom za organizację i przygotowanie Kugla oraz stoisk z kuglem, Państwu Różyckim za upieczenie Kugla, Państwu Nowak za art. żywnościowe, Państwu Naczyńskim oraz Państwu Pełka za dar chleba na stoisko „proboszczowskie”, p. Andrzejowi Zacz vel Jacz za jednorazowe naczynia i zorganizowanie stoiska z napojami. Dziękuję za zorganizowanie stoisk: ukraińskiego naszym siostrom i braciom z Ukrainy, proboszczowskiego p. Małgorzacie Gaj i całej ekipie, p. Marii Konopka i pozostałym paniom za stoisko z ciastem. Dziękuję za stoisko Koła Gospodyń Wiejskich, Państwu Kraś za stoisko z książkami i dewocjonaliami. Ofiarodawcom chleba, mieszkańcom Tarasu i indywidualnym osobom za dary ziemniaków i cebuli. Dziękuję Pani Burmistrz i Dyrekcji Domu Kultury za pomoc w organizacji Festynu.
  1. W tym tygodniu na konto zapłaty za prace zostało przelane 180 tysięcy złotych. W sumie wypłaciliśmy już 230 tysięcy. Pozostało jeszcze ok. 70 tysięcy złotych do zapłaty. Dziękuję za każdą ofiarę. Dzięki Festynowi pozyskaliśmy ponad 24 tysiące złotych, ale gdyby nie sponsorzy Festynu, to wydatki organizacyjne pochłonęły by tę sumę.
  2. Zmarła p. Helena Dziuba, Mama ks. Biskupa Stanisława Dziuby. Pogrzeb będzie w środę: o godz. 12.00 Msza święta pogrzebowa a pół godz. wcześniej, czyli o 11.30 będzie Różaniec w kościele. Natomiast w poniedziałek, w kaplicy w Zuzowy o godz. 15.20 Różaniec i o 16.00 Msza święta w intencji +Heleny Dziuba. We wtorek, w kaplicy cmentarnej o godz. 16.30 Różaniec.
  3. 11 września podczas sumy będą Dożynki, a tydzień wcześniej wyjazd na Dożynki na Jasną Górę.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i domy i ugościli pielgrzymów, którzy przechodzili przez teren naszej Parafii.
  5. Dziś po Mszy popołudniowej spotkanie w Domu Formacji w sprawie pielgrzymki z Przedborza na Jasną Górę.
  6. Jutro Uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYJI PANNY – wielka uroczystość na Jasnej Górze a u nas Msze święte tak jak w niedziele: o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
  7. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.