1. Już za tydzień, 1-go sierpnia będzie WSPÓLNOTOWY SPŁYW KAJAKOWY. Po spływie będzie spotkanie przy grillu i wieczorem Modlitwa Uwielbienia na Golgocie. Zachęcamy do udziału.
  2. Wielkim przeżyciem będzie Festyn Ewangelizacyjny na Rynku naszego Miasta. Plan Festynu znajduje się już w gablocie. Festyn rozpoczniemy modlitwą do Ducha świętego i 3-godzinnym czytaniem Księgi Psalmów ze Starego Testamentu. O godz. 15.00 rozpocznie się Msza święta na Rynku, którą ubogaci śpiew naszego Chóru parafialnego. Po Mszy świętej wystąpi pięknie grająca nasza Przedborska Orkiestra. Po niej zaś, wystąpi Dobromir Makowski ze śpiewem i świadectwem. Później Zespół „Wyrwani z niewoli” i rozpocznie się koncert naszego Zespołu EMAUS, który w ciągu roku przygotował swoją własną płytę z cudowną muzyką i świetną aranżacją. Płyta została nagrane w profesjonalnym studio p. Wiktora Kuny w Paradyżu. Podczas całego Festynu będzie można zakupić płytę i cieszyć się świetną muzyką. Przygotowujemy ten Festyn na chwałę Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Jego Matki – naszej Patronki, Matki Bożej Serdecznej. Obok pokarmu duchowego przygotowujemy także pokarm dla ciała. Wśród potraw będzie wiele wspaniałości, ale zapewne nic nie przebije Kugla. Już dziś bardzo serdecznie dziękuję p. Adamowi Margasowi i mieszkańcom Zuzów za dar ziemniaków.
  3. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową na naszych dróżkach modlitewnych. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, dzięki którym nasze dróżki modlitewne zostały oczyszczone z chwastów.
  4. Przypominam, że dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia , a następnie adoracja do Mszy świętej.

  1. Wszyscy zapewne zauważyli, że rozpoczęły się prace na ścianie przy wejściu do naszej świątyni. Te prace były możliwe dzięki dodatkowej puli dofinansowanie otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 75 tysięcy złotych. Koszt wykonania estetyki na tej ścianie wynosi ponad 120 tysięcy złotych. Z tego wynika, że musimy zgromadzić własnymi siłami ok. 50 tysięcy złotych. Oprócz tego ok. 40 tysięcy złotych własnego wkładu do otrzymanej dotacji Ministerstwa Kultury w wysokości 240 tys. zł. Niebawem spotkam się z Radą Parafialną, by omówić ten problem. Dziękuję za każdą ofiarę składaną na ten cel. Dochód z tegorocznego Festynu będzie także przeznaczony na trwający prace.
  2. Przypominam, że już za tydzień rozpocznie się sierpień – miesiąc trzeźwości.
  3. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek organizowana przez Caritas na poszkodowanych w wyniku
    burz i powodzi jakie nawiedziły Polskę, Niemcy Belgię i inne kraje.
  4. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.