1. Trwają wakacje – czas odpoczynku i pewnej wolności od szarej całorocznej rzeczywistości życia. Warto jednak uświadomić sobie ciężar odpowiedzialności za ten czas. Czy pamiętamy, że NIE MA WAKACJI OD BOGA I BEZ BOGA, OD MODLITWY I OD ZASAD CHRZEŚCIJAŃSKIEGO ŻYCIA. Warto korzystać z propozycji jakie pojawiają się w naszej parafii.
  2. Pierwszą z nich będzie spływ kajakowy, który będzie już za tydzień, 31 lipca, w którym każdy będzie mógł wziąć udział. Podczas spływu będzie Msza święta na polanie obok Pilicy, a po południu grillowanie i Modlitwa Uwielbienia na Golgocie. Zapisy możliwe drogą internetową ze strony Wspólnoty świętego Jana Pawła II i parafialnej.
  3. Druga propozycja, a zarazem najważniejsze wydarzenie wakacyjne, to FESTYN EWANGELIZACYJNY. Odbędzie się już za dwa tygodnie, 7 sierpnia. W programie festynu bardzo będzie „coś dla ciała” i „coś dla ducha” – proponuję, aby w środę o godz. 19.00 odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne. Bardzo serdecznie proszę o przybycie na to spotkanie wszystkich, którzy od lat współorganizują to dzieło. Jednocześnie proszę już dziś, szczególnie Wspólnoty Kół i Róż różańcowych a także wszystkie panie, o ciasta. Doświadczeni poprzednimi latami, mamy pewność, że są wielkie serca, które nigdy nie zawodzą. Już dziś dziękuję także tym osobom, które od lat troszczą się o zapewnienie ziemniaków na Kugiel, mięso i inne artykuły żywnościowe.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę a także indywidualnie na konto parafialne. Mamy wiele zobowiązań wobec urzędów diecezjalnych i państwowych, a także w tym roku zobowiązanie parafialnego udziały w sfinansowaniu prac, które wynosi ok. 60 tysięcy złotych. Temu celowi posłuż także ofiary zebrane podczas Festynu.
  5. Firma OPTO-MARZENIE organizuje bezpłatne komputerowe badanie wzroku w przychodni ALFA przy ul. Mostowej 45 dnia 10 sierpnia od godz. 15.00, Szczegóły na plakacie.
  6. Jutro o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do Mszy św.
  7. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.