1. Dziś nasza Parafia celebruje wielki dzień. Podczas Mszy świętej o godz. 10.30 grupa dzieci klas III przyjmie po raz pierwszy w życiu Pana Jezusa do serca. „Jezu, zostań z nimi! Uświęcaj ich i prowadź!
  Dziękuje Paniom Katechetkom i Kapłanom (szczególnie Ks. Stanisławowi) a także wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej Uroczystości.
 2. Wraz z dziećmi i ich Rodzicami przeżyjemy „Biały Tydzień”. Będziemy się wspólnie modlić i wypraszać łaski dla całej Rodziny Parafialnej.
 3. W miniony piątek świętowaliśmy odpust ku czci św. Aleksego, Naszego Patrona. Uroczystej sumie przewodniczył ks. Biskup Adam Odzimek. Słowem Bożym ubogacił nas ks. Piotr Sinkiewicz.
 4. W dniach 1 i 2 sierpnia planujemy po raz pierwszy zorganizować „24-godzinne czytanie Pisma świętego”. List Boga napisany do człowieka jest najpiękniejszym darem Pana Boga. Jako chrześcijanie powinniśmy
  znać Pismo święte. Początek „24-ro godzinnego czytania Pisma świętego” 1 sierpnia o godz. 17.00 a zakończy się 2 sierpnia o godz. 17.00. Czytanie Pisma świętego rozpocznie się Koncertem Zespołu EMAUS na Rynku. Następnie słowo wprowadzające wygłosi biblista i rozpoczniemy czytanie. Od godz. 21.00 do 6-tej rano czytanie będzie się odbywało w naszej świątyni. Od godz. 7.00 w niedzielę znów na Rynku i zakończy się znów koncertem o godz. 17.00. Do czytania zapisało się już kilkanaście osób. Można się zgłaszać na listę czytających osobiście w kancelarii parafialnej oraz przez formularz na stronie internetowej: http://www.wsjp2.pl/events/24-godzinne-czytanie-pisma-swietego/
 5. W czwartek, 23 lipca, o godz. 18.30 spotkanie w sprawie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z Przedborza.
 6. 29 lipca (środa) o godz. 18.30 w Domu Formacji spotkanie w związku z planowanymi pielgrzymkami do Włoch i Meksyku. Na spotkaniu będzie kierownictwo Biura Turystycznego organizującego te pielgrzymki. Zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę Wspólnota JP II organizuje Wspólnotowy Spływ Kajakowy, który zakończy się Modlitwą Uwielbienia na Golgocie.
 8. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.