1. W związku z rozpoczętymi wakacjami, powracam do przypomnienia, że wakacje nie mogą być przeżywane bez Boga, przeciwnie – mając nieco czasu, starajmy się pojawiać na Mszy świętej w tygodniu, może zaplanujmy przeczytać dobrą książkę. Chciałbym także zaproponować raz w tygodniu projekcję dobrego filmu w Domu Formacji. Zaplanujemy to i powrócimy do tej propozycji za tydzień.
  2. Jeszcze raz przypominamy co będzie się działo w wakacyjnym czasie.
    8 i 9 lipca pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę, która wyruszy w piątek po Mszy świętej o godz. 7.00 – zapisy do czwartku. 16 lipca pielgrzymka autokarowa do Tumu, gdzie znajduje się archikolegiata świętego Aleksego – można się zapisywać w kancelarii. Tego samego dnia, 16 lipca, o godz. 19.00, w naszej świątyni odbędzie się wyjątkowy koncert KOLORY POLSKI. Znakomici artyści Filharmonii Łódzkiej przyjadą do nas z pięknym koncertem. Niebawem pojawi się plakat ze szczegółami.
  1. Przypominamy, że 7 sierpnia odbędzie się największe wydarzenie wakacyjne, jakim będzie Festyn Ewangelizacyjny. W związku z Festynem gorąco i serdecznie zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 17.00 członków Rady Parafialnej, przedstawicieli grup i wspólnot jakie działają w naszej parafii, przedstawiciel Koła Gospodyń Wiejskich, a także inne osoby, które chciałyby pomóc. Spotkanie odbędzie się w Domu Formacji.
  2. Przypominamy także, że 31 lipca, odbędzie spływ kajakowy, w którym każdy będzie mógł wziąć udział.
  3. Zasadnicze prace przy elewacji zewnętrznej naszej czcigodnej świątyni zakończyły się. Niebawem pojawi się ekipa, która wykona kilka prac estetycznych i poryje dach nad zakrystią. Dziękuję za składane ofiary, które posłużą do sfinansowania udziału parafii w wykonanych pracach. Mam nadzieję, że niedługim czasie także ołtarz świętego Antoniego będzie wykonany.
  4. Przewodniczący Rady Miejskiej w Przedborzu i Burmistrz Miast zapraszają na Mszę świętą w intencji ofiar „Rzezi wołyńskiej” z racji przypadającego 11 lipca Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Msza święta zostanie odprawiona 11 lipca o godz. 12.00 w naszym kościele parafialnym a po Mszy przemarsz i złożenie kwiatów przy pomniku partyzantów obok ronda.
  5. W dniu dzisiejszym, podczas IV edycji „Przedborskie Dychy” organizatorzy serdecznie zapraszają do wsparcia rehabilitacji Krzysia Jedrzejczyka. Chłopiec nie chodzi, ale dzięki intensywnej rehabilitacji ma szansę stanąć na własnych nogach. Ma marzenie, by biegać i grać w piłkę z kolegami. Pomóżmy mu spełniać jego marzenia. Na Rynku jest przygotowane stoisko z pysznymi przysmakami, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc dla Krzysia. Będą też zbierane środki do puszek udostępnionych Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Których Krzysiu jest podopiecznym.
  6. Od 1 lipca Msze święte na tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.
  7. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia