1. Zaczęły się wakacje. Pomyślmy – jak mądrze je zorganizować i przeżyć, by nie stracić tego kim się jest i tego kim się chce być. Nie przestańmy w okresie wakacji używać rozumu i moralnych zasad. Niech dobro będzie dobrem, a zło złem. Nie zrywajmy w okresie wakacji więzi z Panem Bogiem, przeciwnie – spróbujmy Go odnaleźć w Jego dziełach i w spotkanych ludziach. Znajdujmy dla Niego czas, albowiem On ma zawsze dla nas czas.
  2. Wiele będzie się działo w wakacyjnym czasie. Już dziś od godz. 16.00 spotkanie rodzin na Pikniku Rodzinnym z atrakcjami także dla dzieci. Przyjdźmy na to spotkanie całymi rodzinami.
  3. W sobotę, 2 lipca, Różaniec na ulicach naszego miasta po Mszy świętej popołudniowej.
  4. 8 i 9 lipca pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę.
  5. 16 lipca pielgrzymka autokarowa do Tumu, gdzie znajduje się archikolegiata świętego Aleksego – można się zapisywać.
  6. Tego samego dnia, 16 lipca, o godz. 19.00, w naszej świątyni odbędzie się wyjątkowy koncert KOLORY POLSKI. Znakomici artyści Filharmonii Łódzkiej przyjadą do nas z pięknym koncertem. Niebawem pojawi się plakat ze szczegółami.
  7. Natomiast już dziś przypominamy o największym wydarzeniu wakacyjnym, jakim będzie Festyn Ewangelizacyjny, który jest planowany na 7 sierpnia. Tydzień wcześniej będzie spływ kajakowy.
  8. W tym tygodniu I-szy piątek miesiąca.
  9. W środę Uroczystość świętego Piotra i Pawła. Msze o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Zbiórka ofiar na Bazylikę św. Piotra.
  10. Dziękuję za składane ofiary, a szczególnie za dar sfinansowania odnowionego obrazu świętego Aleksego.
  11. Od 1 lipca Msze święte na tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.