1. W najbliższą sobotę, 30 maja, o godz. 10.00, w katedrze Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie, nasz Rodak diakon Piotr Sinkiewicz otrzyma święcenia kapłańskie. Tydzień później, w niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00 przeżyjemy uroczyste Prymicję ks. Piotra. Już dziś serdecznie proszę o modlitwę w Jego intencji, by radość wypływająca z kapłaństwa napełniła Jego serce i trwała przez całe życie i posługiwanie w kapłańskie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wielkim wydarzeniu. Cała uroczystość będzie oczywiście transmitowana także drogą internetową.
  1. 30 maja także w katedrze radomskiej w Radomiu 5 diakonów naszej diecezji przyjmie święcenia kapłańskie. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę, 31 maja, będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Radomiu.
  2. Trwają także prace konserwatorskie bocznego ołtarza Ukrzyżowania, a najpóźniej 1 czerwca rozpoczną się dalsze pracy przy naszej świątyni. Będą one polegały na dalszym umacnianiu murów świątyni, a końcowym etapem tych prac będzie estetyka zewnętrzna.
  3. Serdeczne podziękowania składam wszystkim ofiarodawcą, którzy złożoną ofiarą na tace wspierają naszą Wspólnotę.
  4. Trwają Nabożeństwa Majowe, które sprawujemy o godz. 17.30. Przypominamy, że codziennie możemy przeżyć dzięki łączności internetowej Apel Jasnogórski z naszej świątyni u Matki Bożej Serdecznej.
  5. Na ten moment nie udało się ustalić dnia spotkania z ks. Markiem Dziewieckim.