1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a już za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego.
  2. Przypominamy o codziennych Nabożeństwach Majowych, które odprawiamy o g. 17.30 i o Apelach Jasnogórskich o g. 21.00. W ostatnim tygodniu podczas Apelu modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny przez pośrednictwo św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy dziś na adorację i modlitwę za Ojczyznę.
  3. W sobotę zgromadzimy się na apelowe spotkanie godzinę wcześniej, by przeżywać „Czuwanie przed Zesłaniem Ducha świętego”.
  4. Od czerwca powrócimy do praktyki „piątkowej Drogi Krzyżowej” na dróżkach modlitewnych. Będziemy je odprawiać po Mszy świętej wieczornej.
  5. Prace przy naszej świątyni postępują sprawnie. Jak mówiłem tydzień temu, dotacja na te prace otrzymaliśmy od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 240 tysięcy zł. Natomiast w tym roku nie otrzymamy dotacji od Konserwatora zabytków, ponieważ przez ostatnie trzy lata takiej dotacji nam udzielano.
    W tej sprawie wysłaliśmy odwołanie. Spodziewamy się jeszcze dotacji od Urzędu Marszałkowskiego. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy wieczornej chciałbym się spotkać z Radą Parafialną, by omówić bieżące sprawy parafialne. Bardzo proszę, by wszyscy członkowie byli obecni na spotkaniu.
  6. W dniach 4-5 czerwca Pielgrzymka Kół Różańcowych na Jasną Górę. Dokładne informacje o pielgrzymce znajdują się na łamach naszej gazetki parafialnej „Serdeczna Matko!”.
  7. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.