1. W czwartek wczesnym rankiem Rosja dokonała agresji na Ukrainę i rozpoczęła się wojna. Episkopat Polski wzywa wszystkich wiernych do modlitwy za naród ukraiński. Zgodnie z komunikatem Episkopatu Polski post w Środę Popielcową ofiarujmy w intencji narodu Ukraińskiego. Ofiary zebrane dziś na tacę a także w środę popielcową będą przeznaczone na pomoc dla Ukrainy. Ks. Biskup Ordynariusz naszej diecezji zwraca się także z prośbą o otwartą postawę wobec potrzebujących schronienia.
  2. Caritas naszej diecezji organizuje zbiórkę darów dla potrzebujących pomocy tam na miejscu. W nawiązaniu do tej inicjatywy, zrodziła się także podobna inicjatywa w Przedborzu. 6 marca będzie zorganizowany wyjazd na granicę polskoukraińską z darami dla potrzebujących tam na miejscu a także tych, którzy uciekają przed barbarzyńskim napadem dokonanym przez Putina. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Przedborza, którzy pragną pomóc, do przynoszenia rzeczy pierwszej pomocy (art. higieniczne, koce, śpiwory, artykuły spożywcze o przedłużonej trwałości oraz wszystko co może się przydać na ten trudny czas). Dary można przynosić do sklepu AUTO-Centrum, Trytwa 6 w Przedborzu w godzinach 8.00-17.00 od poniedziałku do piątku lub do kancelarii parafialnej. Zbiórka trwa do 5 marca do godz. 14.00.
  3. Przewodniczący Rady Miejskiej i Burmistrz Przedborza zapraszają na uroczystą Mszę świętą w dniu 1 marca o godz. 12.00 z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych i Wyklętych oraz z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej.
  4. W środę Popielec. Msze święte o g. 7.00, 9.00 i 18.00.
  5. W piątek Droga Krzyżowa o g. 8.00 i 17.30 a w niedzielę o godz. 17.30 Gorzkie Żale.
  6. W sobotę po Mszy wieczornej Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec na ulicach miasta.
  7. Nasi klerycy w dniu 5 marca będą mieli ważne uroczystości na drodze do kapłaństwa: kleryk Piotr Auguścik otrzyma posługę Akolity a kleryk Dawid Borciuch posługę Lektora.
  8. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.