1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. Jutro, 18 maja, obchodzimy 100. Rocznicę narodzin Św. Jana Pawła II.
  Uroczystą Mszę świętą będziemy celebrować o godz. 18.00. Choć z powodu epidemii nie można ucałować Relikwii Jana Pawła II, to jednak będą one wystawione na ołtarz i nimi będziemy pobłogosławieni.Po Mszy świętej odmówimy Litanię do świętego Jana Pawła II. Apel Jasnogórski, który organizujemy każdego dnia, będzie poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II. Zapraszamy do udziału bezpośrednio lub drogą internetową. W Telewizji Polskiej jest zaplanowanych wiele ciekawych audycji o św. Janie Pawle II, są także zaplanowane filmy. W gablocie znajduje się wykaz tych audycji.
 2. Od jutro zwiększa się ilość osób uczestniczących we Mszy świętej. Jedna osoba na 10 m2, czyli ok. 45 osób.
 3. Przypominamy, że dnia 30 maja (sobota) w katedrze Częstochowskiej
  odbędą się święcenia kapłańskie naszego Rodaka, diakona Piotra Sinkiewicza a w niedzielę 7 czerwca przeżyjemy w naszej świątyni Mszę Świętą Prymicyjną.
 4. Trwają także prace konserwatorskie bocznego ołtarza Ukrzyżowania.
 5. Serdeczne podziękowania składam wszystkim ofiarodawcą, którzy złożoną ofiarą na tace wspierają naszą Wspólnotę.
 6. Trwają Nabożeństwa Majowe, które sprawujemy o godz. 17.30. Przypominamy, że codziennie możemy przeżyć dzięki łączności internetowej Apel Jasnogórski z naszej świątyni u Matki Bożej Serdecznej.
 7. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje i tak bardzo potrzebny deszcz. W tych dniach modlimy się także za kraje głodujące.
 8. Prawdopodobnie 27 maja (w przyszłą środę) będziemy gościć znanego
  kapłana – ks. Marka Dziewieckiego, psychologa i wykładowcę.