1. Od kilku lat dzień dzisiejszy, 10 maja, jest dniem odpustu ku czci Matki Bożej Serdecznej. Ze względu na niedziele musielibyśmy obchody przenosić na inny dzień. Jednak ze względu na trwającą epidemię, w tym roku nie organizujemy odpustu w innym dniu, natomiast dziś módlmy przez pośrednictwo Matki Bożej Serdecznej o ustanie epidemii. Podczas dzisiejszego Apelu o godz. 21.00 oddamy Jej szczególną cześć.
  1. Nawiązując do ogłoszeń sprzed tygodnia dotyczących naszego diakona Piotra, pragnę poinformować, że dnia 30 maja (sobota) w katedrze Częstochowskiej odbędą się święcenia kapłańskie naszego Rodaka, a w niedzielę 7 czerwca przeżyjemy w naszej świątyni Mszę Świętą Prymicyjną.
  2. Ze względu na obecną sytuację pandemii, nie odbędzie się jak co roku pielgrzymka KŻR na Jasnej Górze. Nie odwołujemy jednak VIII Pielgrzymki ŻR. 5 i 6 czerwca ponad dwu milionowa armia sióstr i braci Żywego Różańca będzie pielgrzymowała na Jasną Górę duchowo. Poprzez Telewizję TRWAM i Radio Maryja będziemy mogli być razem na Jasnej Górze: 5 czerwca – piątek godz. 20.20 – Różaniec godz. 21.00 – Apel Jasnogórski prowadzi Krajowy Moderator Żywego Różańca. 6 czerwca – sobota, godz. 13.30 – Msza Św. przed Obrazem Matki Bożej – przewodniczy Abp Wacław Depo – Delegat
    KEP do spraw ŻR. Taką informację przekazał Ks. Szymon Mucha, Moderator ŻR Diecezji Radomskiej
  3. Trwają także prace konserwatorskie bocznego ołtarza Ukrzyżowania. Stąd zapachy chemikaliów.
  4. Czwartek modlitw i postu w intencji trwającej pandemii.
  5. Serdeczne podziękowania składam wszystkim ofiarodawcą, którzy złożoną ofiarą na tace wspierają naszą Wspólnotę. Dziękuję także bardzo serdecznie Państwu Agacie i Michałowi Strojkowskim za dar kwiatów zdobiących tak pięknie świątynię w dniu odpustu.
  6. Trwają Nabożeństwa Majowe, które sprawujemy o godz. 17.30. Przypominamy, że obowiązuje nas ciągle limit osób uczestniczących w nabożeństwach do 30 osób. Codziennie także możemy przeżyć dzięki łączności internetowej Apel Jasnogórski z naszej świątyni u Matki Bożej Serdecznej. Jest to inicjatywa naszego zespołu EMAUS. Można także osobiście brać udział w tych modlitewnych spotkaniach.
  7. Zapraszamy na Mszę świętą w środę o godz. 18.00, którą będziemy sprawować w intencji Solenizanta, ks. Dominika.
  8. Pozdrawiamy wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia.