1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Dzisiejsza niedziela ma szczególnie uroczysty charakter, bo dziś grupa dzieci klasy trzeciej przyjmie po raz pierwszy w życiu żywego Pana Jezusa do serca. Niech to będzie uroczystość nie tylko tych dzieci i ich rodziców, ale całej naszej parafialnej Rodziny. Będzie okazja podziękować Panu Bogu za Jego wielką miłość. Uroczystość ta dokona się podczas Mszy świętej o godz. 10.30. Bardzo serdecznie prosimy, by podczas tej Mszy świętej pozostawić ławki nawy głównej do dyspozycji rodziców dzieci pierwszokomunijnych i ich chrzestnych.
  3. Bardzo serdecznie gratulujemy dzieciom i ich rodzicom dzisiejszego dnia i jednocześnie prosimy, aby ta uroczystość została przedłużona o cały tydzień. Niech to będzie BIAŁY TYDZIEŃ. Dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych będą każdego dnia przychodziły na spotkanie z Panem Jezusem. Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom i ich rodzicom za ofiarowany dar dla naszej parafii.
  4. W najbliższy czwartek wielka uroczystość jaką jest Boże Ciało (Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa). Uwzględniając sytuację epidemiologiczną w Polsce, obchody Bożego Ciała należy zorganizować w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami sanitarnymi (we wnętrzu kościoła zachowane limity zgromadzonych, zakryte usta i nos, dezynfekcja rąk; na zewnątrz konieczność zachowania odległości 1,5 m).
  5. Zalecam, aby procesja do czterech ołtarzy odbyła się na terenie przykościelnym. Jeżeli z ważnych przyczyn procesja ma odbyć się poza terenem kościelnym, konieczne jest uzyskanie pozwoleń od stosownych władz i służb sanitarnych. Planujemy, by procesja Bożego Ciała odbyła się w naszej parafii tradycyjnie, ale pod warunkiem, że uzyskamy stosowne pozwolenia. Ołtarze będą usytuowane w tych samych miejscach jak w poprzednich latach. Proszę, aby w przygotowanie tych ołtarzy zaangażowały się wszyscy, zarówno członkowie grup parafialnych jak i mieszkańcy ulic, przy których są usytuowane ołtarze.
  6. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej przeżywanej na dróżkach modlitewnych. Przypominam, że udział w Drodze Krzyżowej na naszych dróżkach wiąże się z możliwością zyskania odpustu zupełnego.
  7. We wtorek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Członkowie zostali zapoznani z planem dalszych prac przy naszej świątyni, zarówno na zewnątrz (estetyka elewacji) jak i wewnątrz świątyni. Cieszymy się z otrzymanej dotacji, ale musimy zatroszczyć się o gromadzenie własnych środków, by w tym roku zakończyć te prace. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel bardzo serdecznie dziękuję. Zapoznaliśmy się także z zakresem prac trwających na cmentarzu grzebalnym.
  8. Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, będą one sprawowane po Mszy świętej.
  9. Wszyscy, bez wyjątku potrzebujemy co jakiś czas odnowy wewnętrznej. Wychodzimy z propozycją zorganizowania spotkań pod hasłem: „WIARA CIĘ UZDROWI”. Celem tych spotkań jest odnowienie naszej więzi z Chrystusem. Będą zaproszeni kapłani, będzie piękna muzyka, a wszystko to w dniach od 11 do 13 czerwca. Zapisy w kancelarii. Koszt ok. 20 złotych.
  10. Pozdrawiamy wszystkich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.