1. Dziś nasza parafia przeżywa wielkie świętowanie. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 uroczyste Prymicję ks. Piotra Sinkiewicza. Już dziś serdecznie proszę o modlitwę w Jego intencji, by radość wypływająca z kapłaństwa napełniła Jego serce i trwała przez całe życie i posługiwanie w kapłańskie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wielkim wydarzeniu. Zachęcamy młodzież, by licznie uczestniczyła w uroczystości PRYMICYJNEJ Ks. Piotra.
  2. Od kilkunastu tygodni cały świat walczy z pandemią. Ten groźny wirus pokrzyżował wszystkim życiowe plany i zamierzenia. Zaplanowane uroczystości zostały odwołane lub przeniesione na inne terminy. Dotyczy to m. innymi uroczystości I-szej Komunii świętej i Bierzmowania. Co do I-szej Komunii świętej wyszliśmy z propozycją dwóch terminów: 19 lipca i 13 września. Dokładne omówienie tej ważnej uroczystości jaką jest Pierwsza Komunia święta wymaga spotkania z rodzicami. Zapraszam na spotkanie w tej sprawie już jutro o godz. 18.45 do Domu Formacji. Bierzmowanie było planowane na czerwiec, a Szfarzem tego Sakramentu miał być Czcigodny Ks. Biskup Stanisław Dziuba, nasz Rodak. Niestety, pandemia zamknęła możliwość przyjazdu do Polski na wiele miesięcy. Wobec tej sytuacji planujemy zaprosić innego biskupa. Wczoraj rozmawiałem z księdzem Biskupem Piotrem, który już niebawem przyjedzie do nas, by udzielić Sakramentu Bierzmowania. O terminie Bierzmowania będziemy informować po rozmowie z Ks. Biskupem.
  3. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Nawiązując do decyzji Episkopatu Polski, pragnę poinformować, że procesja Bożego Ciała odbędzie się w sposób tradycyjny do 4 ołtarzy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa ( maseczki na twarzy lub odstęp ok. 2 metrów od drugiej osoby). Miejsce tych ołtarzy będzie takie samo jak w poprzednich latach. Bardzo proszę o przygotowanie tych ołtarzy. Niech one będą skromne, ale przygotowane z serca. Zachęcam do zabrania wszelkich emblematów procesyjnych i jeśli to możliwe, to proszę, aby dzieci sypały kwiaty przed Panem. Procesja wyruszy po Mszy świętej o g. 10.30.
  4. Często pada pytanie o pielgrzymki jakie były na ten rok zaplanowane. Na ten moment informujemy, że pielgrzymka do Medjugorie może się odbyć w dniach od 15 do 22 sierpnia. Uczestnicy muszą posiadać Paszport.
  5. Spotkanie z Ks. Markiem Dziewieckim będzie 17 czerwca.