1. Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu. To czas bardzo szczególny, czekamy przecież na Pana Jezusa, który w tajemnicy Bożego Narodzenia znów położony w żłobie przez Maryję przyjdzie do nas. Tegoroczny Adwent będzie bardzo krótki. Praktycznie będzie trwał tylko 3 tygodnie. Już za tydzień przyjedzie do nas ks. Rafał Auguścik, który pracuje w Wiedniu i wygłosi nauki rekolekcyjne. Będą one trwały od II Niedzieli Adwentu do wtorku. Wtorek będzie dniem spowiedzi adwentowej.
  2. Ważnym przeżyciem adwentowym będą Roraty, na które zapraszamy o godz. 6.30 i 18.00. Te o g. 18.00 są skierowane do dzieci. Dzieci pewnie pamiętają ubiegłoroczne spotkania z pewnym Dziadkiem. Tym razem już nie będzie dziadek, ale coś zupełnie nowego. Każde dziecko otrzyma plansze a na niej będą wklejane obrazki. Zachęcamy dzieci, by przychodziły na Roraty z lampionami.
  3. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na prace konserwatorskie jakie trwają w naszej świątyni parafialnej. Ołtarz został już odsłonięty, ale jak widać prace wciąż będą trwały i pełny efekt prac konserwatorskich zobaczymy dopiero po odnowieniu wszystkich elementów wystroju ołtarzowego. Wciąż trwają także prace w prezbiterium.
  4. Można już kupować świece, które są Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom (cena 10 i 20 złotych).
  5. Dziś, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania
  6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Od godz.12.00 do 13.00 Godzina Łaski – zjednoczmy się z Matką Bożą na modlitwie, by spłynęły na nas obfite łaski Boże. Podczas Mszy o g. 18.00 poświęcenie medalików komunijnych, a po Mszy świętej w Domu Formacji rozpocznie się 24-godzinna adoracja Pana Jezusa.
  7. Pan organista Adam Szymański rozpoczyna rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Pragniemy poinformować, że tylko on ma prawo dostarczać do rodzin opłatki. Jeżeli jakakolwiek osoba usiłuje to robić, to czyni to bezprawnie. Plan odwiedzin z opłatkiem.
  8. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia