1. Na początku ogłoszeń chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za noszenie maseczek w przestrzeni naszej świątyni. W ten sposób wyrażamy troskę o siebie nawzajem. Czas pandemii stawia nam zupełnie nowe wymagania, jakich nigdy przedtem nie doświadczaliśmy. Starajmy się troszczyć o siebie i o innych, do tego nas zobowiązuje miłość chrześcijańska. Wyrazem tej troski jest między innym podporządkowanie się sposobowi przyjmowania Pana Jezusa w Komunii świętej tak, by nawzajem czuć się bezpiecznie.
  2. Z myślą o miłości chrześcijańskiej, chcemy poinformować, że w tym roku z powodu pandemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Parafie w naszej diecezji, a także w całej Polsce wypracowały kilka propozycji spotkań z wiernymi zamiast tradycyjnej Kolędy. Jedną z nich jest SPOTKANIE Z WIERNYMI z poszczególnych wiosek i ulic na specjalnej Mszy świętej sprawowanej w ich intencji w świątyni. Podczas takiego spotkania byłyby wręczane obrazki z błogosławieństwem dla rodziny. Do takiej formy wizyty duszpasterskiej się skłaniamy. Niebawem podamy grafik takich spotkań kapłana z poszczególnymi ulicami i wioskami. Niezależnie od takiego spotkania w świątyni, jest możliwe zaproszenie kapłana bezpośrednio do domu, ale tylko w sytuacji, gdy mamy pewność, że nikt nie chorował w ostatnich dniach w tej rodzinie. Nie chcielibyśmy być „roznosicielami wirusa”. Są też kapłani, którzy planują przesunięcie wizyty na jakiś inny termin, gdy będzie mniejsze niebezpieczeństwo zarażenia się.
  1. W tym roku z powodu koronawirusa nie będzie także Pasterki Noworocznej, a Msza święta wraz z nabożeństwem kończącym stary rok, rozpocznie się o godz. 17.00, by wierni mogli dotrzeć do domu przed godziną policyjną. W nowy Rok Msze Święte o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
  2. W tym tygodniu I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję za wykonanie dekoracji świątecznej. Za choinki dziękuję Państwu Jadczyk i Nadleśnictwu Przedbórz. Za włączenie się w przygotowanie szopki: ministrantom, p. Kościelnemu, organiście i klerykowi Dawidowi. Dziękuję oczywiście ks. Stanisławowi. Za świąteczną dekorację: Agacie i Michałowi Strojkowskim.
  4. Są jeszcze do nabycia kalendarze diecezjalne na nowy rok.
  5. Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów świętujących w najbliższym tygodniu.