1. Świętujemy rozpoczętą wczoraj Uroczystość Bożego Narodzenia. Cały tydzień będzie trwała Oktawa Bożego Narodzenia. W drugim dniu świętowania liturgia stawia przed nami ŚWIĘTĄ RODZINĘ z Nazaretu. Wysłuchaliśmy Listu Episkopatu Polski o roli rodziny w życiu społecznym oraz życiu całego narodu. Tego życia trzeba nam uczyć się od Rodziny z Nazaretu. Pozdrawiamy wszystkie rodziny naszej parafii i życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień życia. Niedziela Świętej Rodziny jest okazją, by zapowiedzieć nową inicjatywę jaką jest utworzenie kolejnego Kręgu Rodzin w naszej Parafii. Za tydzień pojawią się szczegóły tej inicjatywy, ale już dziś zachęcam małżonków do zgłaszania swojej gotowości i zainteresowania tą pracą formacyjną.
  2. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom, które zaangażowały się w „Paczuszkę dla maluszka”. Były paczuszki przygotowane przez rodziny, a także przez kilka osób, m. innymi przez Klub sportowy „Pilica”. Bóg zapłać wszystkim. Szczególnie dziękuję inicjatorom tej akcji.
  3. Serdecznie dziękuję osobom, dzięki którym powstała piękna dekoracja szopki przed ołtarzem. Dziękuję ks. Stanisławowi za organizacje prac, p. kościelnemu Krzysztofowi, panom Jackowi i Leszkowi, starszym ministrantom oraz Agacie i Michałowi Strojkowskim.
  4. W piątek kończymy stary rok 2021. Po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Dziękczynne i Przebłagalne za stary rok.
  5. 1 stycznia o północy powitamy Nowy Rok 2022 Mszą święta—Pasterką Noworoczną, by prosić o błogosławieństwo na rozpoczynający się czas dany nam przez Bożą Opatrzność – zapraszamy. W Nowy Rok nie będzie Mszy o godz. 7.00.
  6. W Nowy Rok po Mszy świętej o godz. 18.00 z racji I-szej soboty m-ca zapraszamy na Różaniec ulicami naszego miasta.
  7. 2 stycznia (niedziela) po Mszy świętej o godz. 18.00 wspólne kolędowanie i chóru parafialnego – zapraszamy.
  8. Spotkania z mieszkańcami w ramach Wizyty Duszpasterskiej rozpoczną się po przyszłej niedzieli. Plan spotkań będzie podany za tydzień.
  9. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.