1. Dziś Niedziela Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela roku, a już za tydzień I Niedziela Adwentu wprowadzi nas w ten szczególny czas, który przygotuje nas do Bożego Narodzenia. Za tydzień podamy informacje dotyczące możliwości przeprowadzenia rekolekcji adwentowych.
  1. Wciąż trwa walka z koronawirusem. Nie omija także kapłanów. Do tej pory było 3 kapłanów zakażonych COVID-19 z naszego dekanatu. Sytuacja jest bardzo trudna i wymaga wzajemnej solidarności. Jeszcze raz zwracam się z prośbą: nośmy maseczki, zachowujmy dystans i dokonujmy dezynfekcji rąk.
  2. Wciąż bardzo proszę o modlitwę, abyśmy otrzymali dotację na przyszłoroczne prace. Stosowne wnioski zostały skierowane do 4 instytucji. Natomiast pragnę poinformować, że już w pełni funkcjonuje zakrystia w nowym miejscu. Za zgodą Konserwatora Zabytków dokonaliśmy pomalowania tego pomieszczenia i uzgodniliśmy projekt drzwi wewnętrznych. Bardzo serdecznie dziękuję p. Adamowi Margasowi za drewno na drzwi. Panu Mirosławowi Michalskiemu, który podjął się wykonania drzwi i p. Alkowi Jadczykowi za współpracę.
  3. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tace. Będę wdzięczny za każdą ofiarę, bo sytuacja robi się bardzo trudna. Będę wdzięczny za ofiary przelewane bezpośrednio na konto parafialne. Niebawem będziemy musieli pomyśleć o zakupie oleju na zimę, zarówno do naszej świątyni jak i do Domu Formacji.
  4. Na naszym cmentarzu parafialnym dokonuje się wiele prac. W 2020 roku ułożono 1310 m kw. kostki brukowej (tj.650 mb), wybudowano od podstaw 100 m muru ogrodzeniowego, doinstalowany został monitoring, zamontowano dodatkową furtka, usunięto kilka drzew i 12 pni ciężkim sprzętem, wzmocniono część ogrodzenia, wyrównano koparką część terenu. Bóg zapłać wszystkim, którym leży na sercu piękno i estetyka naszego cmentarza. Ofiary pochodzące z wpłat to też wywóz śmieci. W następnym roku planujemy: dalsze układanie kostki, prace w kaplicy cmentarnej (malowanie, wymiana płytek, elektryka), renowacja ogrodzenia i ołtarza polowego, wymiana pojemników na śmieci,
    oświetlenie góry i dołu nad parkanem.