1. Wojna ze swej natury jest czymś złym, ale może rodzić inicjatywy, które nie byłyby możliwe w innej rzeczywistości. Tak się dzieje teraz. Jedną z takich inicjatyw jest potężna modlitwa, która w ostatnich dniach zjednoczyła wspólnoty i poszczególne osoby. Dziękuję za zjednoczenie się w dniu wczorajszym na adoracji i wspólnej modlitwie „Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej”. Dziękuję za 24-godzinną adorację Pana Jezusa i Mszę świętą w dniu wczorajszym w intencji pokoju.
  2. Dziś już IV Niedziela Wielkiego Postu, która ma swoją nazwę „LAETARE” – radujemy się z bliskości świąt wielkanocnych. Za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczną się rekolekcje, które poprowadzi Ojciec Andrzej Kukła, Re demptorysta. Rekolekcje potrwają do środy. We wtorek dzień Sakramentu Pojednania. Program rekolekcji będzie umieszczony w gablocie oraz pojawi się w gazetce parafialnej przyszłej niedzieli. Są to rekolekcje także dla dzieci i młodzieży. Bardzo serdecznie prosimy, by rodzice zatroszczyli się o udział ich synów i córek w rekolekcjach. Bardzo serdecznie proszę także nauczycieli, a szczególnie panie katechetki o zorganizowanie grup na nauki rekolekcyjne. W niedzielę o godz. 9.00 specjalna nauka rekolekcyjna dla młodzieży – prosimy o obecność młodzieży na tej Mszy świętej, szczególnie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Dzieci zapraszamy na godz. 10.30. Wdzięczności za dar rekolekcji wyrazimy składając ofiarę na tacę w poniedziałek, wtorek i środę w czasie rekolekcje.
  3. 29 marca rozpocznie się 33-dniowe przygotowanie duchowe do zawierzenia się Bogu przez św. Józefa. Samo zawierzenie dokona się 1 maja we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Maryja pragnie, by Jej Oblubieniec, święty Józef był znany i kochany.
  4. We wtorek, 29 marca, po Mszy wieczornej spotkanie Bractwa Szkaplerza w Domu Formacji.
  5. W dniach 9-10 organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową trasą Ziemi Przedborskiej (40 km) a w dniach 2-3 kwietnia mini Ekstremalna Droga Krzyżowa (12 km).
  6. 23 kwietnia jest planowana autokarowa pielgrzymka do Lichenia—zapisy w kancelarii parafialnej.
  7. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.