1. Już za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Przypominam, że poprowadzi je dla nas Ks. Prałat Albert Warso, który od 15 lat pracuje w Stolicy Apostolskiej. W następnej gazetce parafialnej zostanie umieszczony plan rekolekcji, ale już dziś zachęcamy, by dać swój czas Panu Bogu.
  2. Wielki Post to bardzo szczególny czas – jednoczymy się z Chrystusem cierpiącym dla nas. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 8.00, natomiast popołudniową Drogę Krzyżową przeżyjemy wraz ze Wspólnotami Domowego Kościoła z całego Rejonu opoczyńskiego po Mszy świętej, czyli o godz. 18.30
  3. Trwają przygotowanie do Misterium o Męce Pańskiej „Do końca nas umiłował. Zapraszam do udziału w tworzeniu tego Misterium.
  4. Miałem nadzieję, że ołtarz z cudownym obrazem świętego Antoniego Padewskiego zostanie w pełni złożony w minionym tygodniu, tak się jednak nie stało, ale mam nadzieję, że w najbliższych dniach już będzie cieszył nasze oczy, a zarazem zdobił świątynię parafialną.
  5. W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o g. 7.00, 9.00 12.00 i 18.00. Ten dzień jest Dniem świętości życia – chcemy pamiętać o nienarodzonych i zgładzonych dzieciach. Podczas Mszy świętej o g. 9.00 w sposób uroczysty rozpoczniemy 9-cio miesięczną Adopcję Dziecka Poczętego. Każdy będzie mógł deklarację i podjąć to dzieło. Można to uczynić także w każdej innej chwili. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będzie spotkanie naszego parafialnego Bractwa Szkaplerza z O. Karmelitą. Tego samego dnia, na cmentarzu, po Mszy świętej o g. 18.00 obok kaplicy, zostanie odsłonięta płyta upamiętniająca dzieci nienarodzone.
  6. 25 marca po Mszy świętej o g. 18.00 rozpocznie się „Nocna Droga Krzyżowa” przez Jabłonną, Brzostek, Policzko, Chojny (11 km) – w intencji ludzi, którzy zniesławiają św. Jana Pawła II. Natomiast 1 kwietnia po Mszy świętej wieczornej rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa ziemi przedborskiej.
  7. W najbliższy poniedziałek (jutro), po Mszy świętej wieczornej spotkanie „rodziny” Szkaplerza w Domu Formacji.
  8. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.