1. W najbliższą sobotę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Uroczysta PASTERKA o północy. Serdecznie zapraszamy na wspólne przeżycie Narodzin naszego Pana. Proszę o włączenie się w tę uroczystość Służbę Liturgiczną Ołtarza, chór. Będzie bardzo miło jeśli podczas Pasterki także Orkiestra Przedborska zagra dla Pana. Ofiary zebrane podczas Pasterski będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia Nienarodzonych.
  2. W piątek Wigilia. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy post. W ten jedyny w roku wieczór „dzielenia się miłością”, już dziś, my kapłani pracujący w tej parafii, u boku Matki Bożej Serdecznej, pragniemy złożyć Wam wszystkim, Drodzy Siostry i Bracia, najserdeczniejsze życzenia i pozdrowienia. Przygotujmy przy stole wigilijnym choćby jedno wolne miejsce, by nikt tego wieczoru nie był sam. Może się zdarzyć, że ktoś zapuka do drzwi waszego domu, podobnie jak Józef z Maryją Brzemienną, szukając miejsca przy stole – otwórzcie drzwi i przyjmijcie go.
  3. Następna Niedziela będzie Niedzielą świętej Rodziny. Módlmy się w tym dniu o świętość naszych rodzin.
  4. Są jeszcze świece na stół wigilijny. Zapraszamy do kancelarii parafialnej lub zakrystii. Są także opłatki i kalendarze misyjne na rok 2022 rok.
  5. Dziś od godz. 10.00, na Rynku naszego miasta odbywa się „JARMARK BOŻONARODZENIOWY”. Zachęcamy do korzystania z dobrodziejstw smakowych i innych artykułów.
  6. W dniach pojawili się na plebanii policjanci, by przypomnieć o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych w związku z trwającą pandemią. Obecność policji była spowodowana doniesieniem. Doniesienie jest oczywiście fałszywe, bo w naszej świątyni 98% obecnych przestrzega zasad sanitarnych.
  7. Wiele osób pyta, czy w tym roku będzie tradycyjna Wizyta Duszpasterska. W wielu diecezjach ze względu na pandemię nie ma wizyty duszpasterskiej. Ks. Biskup prosi o uwzględnienie zasad sanitarnych przy podejmowaniu decyzji. W związku z tym proponujemy, by jeszcze tegoroczna wizyta duszpasterska odbyła się tak jak rok temu. Mieszkańcy poszczególnych wiosek i ulic będą zapraszani do świątyni na Msze święta w ich intencji i będą wręczane specjalne obrazki z błogosławieństwem dla rodziny. Nie chcemy nikogo narażać na jakieś niebezpieczeństwa. Niezależnie od tego, w kancelarii parafialnej będzie przygotowana listu zaproszeń na wizytę duszpasterską do domu w ustalonym terminie. Przy okazji spotkań w kościele można złożyć ofiarę na czekające nas w tym roku prace przy naszej świątyni. Każda ofiara będzie zapisana w kartotece i to będzie znak, że ta rodzina uczestniczyła w spotkaniu duszpasterskim.
  8. W piątek Msza święta tylko rano – zapraszamy dzieci na zakończenie Rorat.
  9. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.