1. Wojna na Ukrainie trwa. Do Polski trafiło ponad 2 mln naszych braci i sióstr z Ukrainy. Na terenie naszej parafii przebywa kilkadziesiąt osób. Dzieci i młodzież z Ukrainy będą uczyć się wraz z naszymi dziećmi a wierni wraz z nami wszystkimi będą modlić się o pokój. Otwórzmy serca i domy dla tych, którzy zostali wypędzeni przez wojnę, by szukać spokojnego miejsca. Niech je znajdą pośród nas. Dziękuję za wspólnie przeżytą Drogę Krzyżową zainicjowaną przez Wspólnotę „Wojowników Maryi” w intencji pokoju oraz za wczorajszą z inicjatywy Domowego Kościoła.
  2. Dziś już III Niedziela Wielkiego Postu. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zarazem dzień modlitwy za nienarodzone dzieci.
  3. Przypominamy o Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 8.00 i po południu o godz. 17.30. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30.
  4. W ostatnich dniach dane mi było odwiedzić Rzym i modlić się przy grobie św. Jana Pawła II. Prosiłem m. innymi o to, abyśmy w tym roku mogli zakończyć prace przy elewacji naszej świątyni. Tego samego dnia zadzwonił do mnie pan poseł, by mnie poinformować, żę Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego przyznało nam po raz czwarty dotację w wysokości 210 tysięcy złotych. Tego samego dnia otrzymaliśmy także 30 tysięcy od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Nasz udział w tych pracach wyniesie ok. 50 tysięcy złotych.
  5. W dniach 1-3 kwietnia Wspólnota Nowej Szkoły Ewangelizacji Im. Matki Bożej Serdecznej organizuje Kurs „Nowe Życie”. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału.
  6. W dniach 9-10 organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową trasą Ziemi Przedborskiej (40 km) a w dniach 2-3 kwietnia mini Ekstremalna Droga Krzyżowa (12 km).
  7. 23 kwietnia jest planowana autokarowa pielgrzymka do Lichenia—zapisy w kancelarii parafialnej.
  8. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.