1. Nowy Pasterz naszej diecezji, ks. Biskup Marek Solarczyk, kieruje swój pierwszy dekret do wiernych: W związku ze stanem epidemii, biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia oraz życia wiernych, udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym, osobom chorym oraz tym, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem. Ponadto, ks. Biskup prosi, by ułatwić wiernym przyjmowanie Komunii świętej bezpośrednio do ust jak również na rękę.
  2. W dniu 27 stycznia, w katedrze radomskiej o godz. 11.00 odbędzie się ingres Pasterza Diecezji do Katedry Radomskiej. Udział w tej uroczystości może wziąć dziekan i jedna osoba z dekanatu. Natomiast wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji Pasterza.
  3. W najbliższy wtorek, w katedrze radomskiej będzie celebrowana Msza święta w intencji Biskupa Seniora Henryka Tomasika. Biskup ordynariusz zachęca wszystkich do modlitwy.
  4. W niedzielę 24 stycznia br. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”, którą nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za udział w Spotkaniach Duszpasterskich w ramach Wizyty Duszpasterskiej, która ze względu na pandemię, w tym roku nie mogła się odbyć w tradycyjny sposób. Dziękujemy za złożone ofiary, którą są bardzo potrzebne, by parafia mogła normalnie funkcjonować, a tym bardziej w tym roku, gdy planujemy dalsze prace elewacyjne naszej świątyni. Złożyliśmy wnioski o dofinansowanie do czterech instytucji. Módlmy się, by choć jedna z nich odpowiedziała pozytywnie.
  6. Dziś zbiórka do puszek na Środki Społecznego Przekazu.
  7. Pozdrawiamy wszystkich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.