1. Przypominamy i zarazem zapraszamy w piątek o godz. 8.00 i o godz. 17.30 na „Droga Krzyżowa”, a w niedzielę o godz. 17.30 na Gorzkie Żale. W V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się rekolekcje.
  2. 4 marca Uroczystość św. Kazimierza, Patrona naszej Diecezji. Zachęcam do modlitwy w intencji Diecezji.
  3. W naszej parafii działa kilka Wspólnot i Grup Modlitewno – Formacyjnych. Dla rodzin jest propozycja Kręgów Rodzin, a także Wspólnota „Mamre”, są wspólnoty różańcowe, Wspólnota św. Jana Pawła II, a dla mężczyzn „Wojownicy Maryi”. Pragnę zaproponować inicjatywę utworzenia nowej Wspólnoty znanej na całym świecie, która jest adresowana do mężczyzn, którzy są katolikami o nazwie Zakon Rycerzy Kolumba – jest to największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. Naczelnymi zasadami tej Wspólnoty są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm a także obrona ludzkiego życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Obecnie zrzesza ok. 2 mln członków na całym świecie. Dokładne informacje można znaleźć na łamach naszej gazetki parafialnej. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 będzie spotkanie z przedstawicielami Rycerzy Kolumba w Domu Formacji. Do tej grupy mogą należeć mężczyźni w każdym wieku. Ta propozycja dobrze wpisuje się w Rok św. Józefa, który przeżywamy.
  4. Dziś 6 rocznica sakry biskupiej Ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego. Zachęcam do modlitwy w Jego intencji.
  5. Zapraszamy w środę do Domu Formacji na Modlitwę Uwielbienia.
  6. Przypominamy, że 27 marca odbędzie Ekstremalna Droga Krzyżowa trasą Ziemi Przedborskiej. Zapisy drogą internetową lub u ks. Stanisława.
  7. Bardzo nieoficjalnie, ale z radością pragnę poinformować, że otrzymaliśmy dotację od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kontynuacje prac przy naszej zabytkowej świątyni.
  8. W tym tygodniu I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
  9. Dziś zbiórka do puszek na misje święte.
  10. Pozdrawiamy wszystkich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.