1. Wojna na Ukrainie trwa. Z różnych stron płynie pomoc do narodu Ukraińskiego. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone dary dla Ukrainy. Duża część tych darów została już dostarczona na granice, pozostałe będą zawiezione niebawem. W poniedziałek zawieźliśmy pewną ilość darów na granicę i zabraliśmy 7– osobową rodzinę ukraińską z Odessy. Na terenie naszej parafii jest już kilkadziesiąt osób z Ukrainy, a w najbliższym czasie zapewne dotrą następni, m. innymi prawdopodobnie będą także mieszkać w budynku Straży Pożarnej. Bardzo serdecznie prosimy o otwartość serca dla naszych braci i sióstr, którzy uciekają przed wojną. Będą potrzebne artykuły żywnościowe, w tym między innymi ziemniaki i inne artykuły. Pamiętajmy na słowa Pana Jezusa: „Byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie”. Cokolwiek uczynimy dla innych, będzie wynagrodzone.
  2. W sobotę, 19 marca, w Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będą w naszej świątyni rodziny z Domowego Kościoła z naszego rejonu. Po Mszy świętej, na Dróżkach Modlitewnych rodziny DK przeżywać będą Drogę Krzyżową.
  3. Przypominamy o Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 8.00 i po południu o godz. 18.30 Droga Krzyżowa ulicami miasta. Proszę zabrać ze sobą świece lub lampiony. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30.
  4. Jest dość duża grupa osób, które systematycznie czytają Słowo Boże podczas Mszy świętych. Zwykle należą oni do różnych grup formacyjnych, ale niezależnie od tego, proponuję utworzenie jeszcze jednej grupy, do której będą mogli należeć wszyscy czytający Słowo Boże podczas Liturgii Mszy świętej. Proponuję nazwać tę grupę Wspólnotą Słowa Bożego. Podczas spotkań formacyjnych będziemy poznawać Pismo święte, rozważać je i uczyć się praktycznego czytania.
  5. 9-10 kwietnia 2022 r. będzie Ekstremalna Droga Krzyżowa – serdecznie zapraszamy.
  6. 2-3 kwietnia 2022 r. będzie Ekstremalna Droga Krzyżowa mała (12km) – serdecznie zapraszamy.
  7. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.