- „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki ” – To słowa wyjęte z dzisiejszej Ewangelii. W ramach przygotowania drogi dla Pana pragniemy przeżyć dwa, bardzo ważne wydarzenia. Pierwsze to Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. Wczoraj powitaliśmy Figurę. Matka Boża Fatimska będzie z nami do piątku. Każdego dnia odmawiamy wszystkie części różańca prowadzone przez poszczególne Wspólnoty naszej parafii. Wszystko będzie transmitowane drogą internetową . Peregrynacja Figury wpisuje się̨ w Uroczystość́ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA Najświętszej Maryi Panny, którą̨ przeżyjemy w najbliższy wtorek. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Mszą świętą̨ o 12 -tej włączymy się̨ w Godzinę Łaski.
2. Drugim ważnym wydarzeniem adwentowym będą̨ rekolekcje, które rozpoczną̨ się̨ już̇ za tydzień́ i potrwają̨ do wtorku. Poprowadzi je ks. WALTER RACHWALIK—opiekun duchowy Sługi Bożej Alicji Lenczewskiej. Rekolekcje będą̨ także transmitowane drogą internetową.
3. Spowiedź rekolekcyjną planujemy na zakończenie rekolekcji, czyli 15 grudnia. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokoty codziennie podczas każdej Mszy świętej.
4. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tace. Bedę wdzięczny za każdą̨ ofiarę̨ , bo sytuacja robi się̨ bardzo trudna. Bedę̨ wdzięczny za ofiary przelewane bezpośrednio na konto parafialne. Niebawem będziemy musieli pomyśleć́ o zakupie oleju na zimę̨ , zarówno do naszej świątyni jak i do Domu Formacji.
5. Poświecenie medalików przed I -szą Komunią św. Odbędzie się̨ : 7 XII – kl. IIIa, 8 XII – IIIb, 9 XII – kl. IIIc podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Są̨ również̇ łańcuszki z medalikami do nabycia w kancelarii parafialnej.
6. Zachęcamy do udziału w codziennych Roratach, które odprawiamy o godz. 6.30. Przykro, że tak mało jest dzieci z rodzicami na Roratach.
7. Dziś dzień św. Mikołaja i mamy nadzieję , że pojawi się̨ także w naszej świątyni po Mszy o godz. 10.30. Serdecznie dziękuję p. Robertowi Dziubie za pomoc w przygotowaniu św. Mikołaja.
8. Pozdrawiamy wszystkich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.