1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Przygotowaniem do rozpoczynającego się czasu jest List naszego Pasterza, ks. Biskupa Marka Solarczyka, który odczytamy w przyszłą niedzielę. Pięknym przeżyciem adwentu są Roraty czyli Msze święte o Matce Bożej czekającej na Jezusa, którą tak pięknie symbolizuje Roratnia świeca. Zgodnie z tradycją będą one sprawowane o godz. 6.30 i 18.00. Te wieczorne Roraty adresujemy do dzieci i liczymy, że będą one licznie obecne na tych Mszach Roratnich. Będą im towarzyszyły specjalne obrazki do wklejania na planszach. Bardzo prosimy, by rodzice i panie katechetki zachęcały dzieci do roratnich spotkań. Specjalnym przeżyciem będą także rekolekcje, które zaczną się w trzecią niedzielę adwentową.
  2. Od wielu tygodni słyszymy o wielkich problemach na granicy polsko-białoruskiej, której tak ofiarnie bronią Polscy Żołnierze i Służby Graniczne a także Policjanci – wspierajmy ich naszą modlitwą o pokój, który obecnie jest zagrożony bardziej niż kiedykolwiek. Naszą modlitwą otoczmy także chorych na Covid – 19 i służby medyczne.
  3. Bardzo serdeczne podziękowania dla P-ństwa Agaty i Michała Strojkowskich za piękną dekorację adwentową.
  4. Dziś podczas Mszy świętej skieruje do nas Słowo Boże znany nam kapłan, ks. Kanonik Jurij Nahorny, który pracuje w Odessie. Po Mszy świętej złóżmy ofiary do puszki, by wspomóc trudną pracę na terenie Ukrainy.
  5. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na tegoroczne prace przy naszej świątyni. Dziękuję indywidualnym ofiarodawcom.
  6. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.