1. Wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu. Chcemy przygotować się na spotkanie z tajemnicą Bożego Narodzenia. Trwająca od marca pandemia bardzo zakłóciła nasze religijne przeżycia. Tym niemniej, nie pozwólmy odsunąć się od naszego Pana. Jeśli ograniczenia spowodowane koronawirusem utrudniają nam spotkanie z Bogiem, to wykorzystajmy drogę łączności internetowej. Mimo problemów wynikających z pandemii, planujemy przeżycie rekolekcji w naszej parafii. Zaprosiliśmy ks. Waltera Rachwalika, ojca duchowego Alicji Lenczewskiej, znanej wizjonerki, która wielokrotnie spotykała się i rozmawiała z Jezusem, by poprowadził rekolekcje. Bezpośrednio może w nich uczestniczyć jednocześnie tylko ok. 30 osób (1 osoba na 15 m 2 ), ale drogą internetową wszyscy pozostali mogą się łączyć. Ks. Rachwalik prosił o taką możliwość. Rekolekcje rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu (13 XII) i potrwają do wtorku (15 XII).
  1. Spowiedź rekolekcyjną planujemy na zakończenie rekolekcji, czyli 15 grudnia. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokoty codziennie podczas każdej Mszy świętej.
  2. Oprócz wspomnianych rekolekcje, w dniach 5-11 grudnia planujemy przeżycie peregrynacji figury Matki Bożej Różańcowej. Celem tej peregrynacji jest „Rozwój praktykowania Nabożeństwa Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, o które prosiła Maryja w Fatimie jako ratunek dla dusz, dla rodzin i dla świata”. Maryja zawsze prowadzi nas do Jezusa Eucharystycznego. Będzie z nami p. Michał Ulewiński, kustosz i opiekun figury. Będzie to dobre przygotowanie do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP i zawierzenia się Jezusowi przez Maryję.
  3. W tym tygodniu I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
  4. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tace. Będę wdzięczny za każdą ofiarę, bo sytuacja robi się bardzo trudna. Będę wdzięczny za ofiary przelewane bezpośrednio na konto parafialne. Niebawem będziemy musieli pomyśleć o zakupie oleju na zimę, zarówno do naszej świątyni jak i do Domu Formacji.
  5. Serdecznie dziękuję Państwu Agacie i Michałowi Strojkowskim za dekorację adwentową.
  6. Poświęcenie medalików przed I-szą Komunią św. Odbędzie się: 7 XII – kl.IIIa, 8 XII – IIIb, 9 XII – kl. IIIc podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Są również łańcuszki z medalikami do nabycia w kancelarii parafialnej.
  7. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.