1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Zachęcamy do udziału w codziennych Roratach, które będą sprawowane o godz. 6.30 i po południu o 18.00. Do udziału w popołudniowych Roratach zachęcamy dzieci. Przychodźcie z lampionami i serduszkami, na których będą wypisywane dobre uczynki. Dzieci otrzymają plansze, gdzie będą naklejały obrazki.
  2. Serdeczne podziękowanie składam P-ństwu Agacie i Michałowi Strojkowskim za piękną dekorację adwentową.
  3. W III Niedzielę Adwent rozpoczną się rekolekcje, które poprowadzi Ks. Wiesław Skrzypczyk.
  4. Do Bożego Narodzenia jeszcze sporo czasu, ale już dziś zwracamy się z prośbą, jeśli ktoś ma na swoim terenie choinki i chciałby je nam podarować do dekoracji naszej świątyni, niech się skontaktuje z księżmi naszej parafii.
  5. Wciąż można nabywać kalendarze na 2023 rok – zachęcamy.
  6. Przypominam, że od grudnia ruszamy z Katechizacją narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć związek małżeński. Spotkania będą się odbywały w soboty, co dwa tygodnie. Jednak najbliższe spotkanie będzie w sobotę, 2 grudnia o g. 19.00 w DF.
  7. 3 grudnia odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Obecność członków naszych Kręgów Rodzin jest jasna, ale zapraszamy także te małżeństwa, które chciałyby się włączyć w tę piękną formację.
  8. W tym tygodniu I-szy czwartek, I-szy piątek m-ca, a w sobotę I-sza sobota m-ca i różaniec na ulicach miasta po Mszy świętej o g. 18.00.Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.
  9. Mam radosną wiadomość. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 80 tysięcy złotych od Fundacji ENERGA – Grupa ORLEN. Otrzymana dotacją będzie częścią zapłaty za Konserwację Ołtarza Głównego, która niebawem się rozpocznie. Po długim okresie, zapraszam w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 na spotkanie członków Rady Parafialnej.
  10. Pozdrawiamy wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia.