1. Wczoraj zakończyła się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Słowa podziękowania kieruję pod adresem wszystkich uczestniczących w tych corocznych Rekolekcjach w drodze. Dziękuję wszystkim Służbom Pielgrzymkowym za trud i poświęcenie, ale nade wszystko dziękuję ks. Stanisławowi, który odkąd jest w naszej parafii corocznie podejmuje trud organizowania i uczestnictwa w pielgrzymce.
2. Już w środę, 1 września, dzieci i młodzież szkół ponadpodstawowych rozpoczną nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że będzie to rok spokojnej nauki w szkole. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro edukacji i wychowania, na Mszę świętą o godz. 8.00 w środę, by razem modlić się do Ducha Świętego o światło na ten rozpoczynający się rok szkolny. Byłoby dobrze, by w tym dniu wszyscy zgromadzili się na Eucharystii i przyjęli Pana Jezusa w Komunii Świętej. W dniach poprzedzających rok szkolny zapraszamy do Sakramentu Pokuty.
3. Od środy powracamy do porządku Mszy Świętych o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
4. W niedzielę, 5 września są uroczyste Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze. Natomiast chciałbym zaproponować, by nasze uroczystości dożynkowe jako Dziękczynienie za tegoroczne plony odbyły się za dwa tygodnie czyli 12 września. Już dziś bardzo serdecznie proszę, abyśmy zgromadzili się z wieńcami dożynkowymi wokół ołtarza Pańskiego, by serdecznie wyśpiewać za dar zbiorów, dzięki którym mamy nadzieję, że nikt nie będzie w ciągu roku głodnym.
5. Przypominam, że wciąż można zakupić płytę naszego zespołu Emaus „Składamy dzięki”.
6. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, a także indywidualnie na sfinansowanie prac przy naszej świątyni. Szczególnie dziękuję rodzinom, które złożyły indywidualne ofiary na ten cel. Kilka dni temu wypłaciłem już 30 tysięcy złotych z 70 tysięcy, czyli zostało 40 tysięcy złotych. Na konto parafialne wpłynęła także wcześniej otrzymana dotacja w wysokości 75 tysięcy złotych.
7. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.