15 maja 2022r. w Domu Formacji od godz.9.00 do 18.00 była niezwykła Wystawa obrazów z gwoździ zatytułowana „Oblicze Jezusa” przygotowana przez wykonawcę obrazów, Marcina Duńskiego.

Marcin Duński – gitarzysta, aranżer, kompozytor, nauczyciel muzyki, wykładowca na warsztatach gitarowych. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Urodzony w 1979 roku w Przedborzu nad Pilicą. Obecnie mieszka i tworzy w Częstochowie. Oprócz muzyki jego drugą wielką pasją jest rysowanie. Przez wiele lat wykonywał swoje portrety długopisem – mało popularnym narzędziem w dziedzinie sztuk plastycznych. Obecnie, jako jeden z nielicznych artystów na świecie, tworzy trójwymiarowe obrazy przy pomocy młotka i gwoździ.

W zależności od kąta padania światła na pracę portret może wyglądać jak delikatny szkic wykonany ołówkiem, bądź mocno nasycony tuszem rysunek. Czas pracy, to kilkanaście dni przy mniej skomplikowanych portretach, do nawet 2 miesięcy i około 100 tysięcy wbitych gwoździ przy bardziej złożonych.

Dziękujemy Panu Marcinowi za niesamowitą wystawę, tak pięknie przedstawiającą oblicze Jezusa w nietuzinkowy sposób. Bogate przeżycia artystyczne. Życzy Błogosławieństwa Bożego na kolejne wyzwania artystyczne.