Trwają przygotowania do wielkiego świętowania Jubileuszu 400-lecia obecności  Matki  Bożej  Serdecznej  pośród  nas.  Tegoroczny  Festyn, zresztą  podobnie  jak  poprzednie,  będzie  poświęcony  naszej  Mamie, Matce Bożej Serdecznej i wyjątkowo, z racji Jubileuszu, będzie trwał dwa dni.
Myślę, że nie będę mijał się z prawdą, jeśli powiem, że każdy parafianin z Przedborza ma za co dziękować Matce Bożej Serdecznej. Może nie jesteśmy tego świadomi, ale każdy coś za Jej pośrednictwem otrzymał.  Czasem  nawet    nie  uświadamiamy  sobie,  że  Jej  zawdzięczamy jakąś łaskę otrzymaną od Pana Boga.  
Z tego więc, powodu, każdy powinien włączyć się w wielkie, sierpniowe świętowanie w taki sposób na jaki go stać i zachęcić swoich znajomych z różnych stron Polski, a nawet świata do udziału w tym dwudniowym  festynie. Matka Boża pragnie, aby ten dzień stał się okazją do nawrócenia i pogłębienia naszej więzi z Panem Bogiem. 

Pisząc te słowa, mam nadzieję, że nasze serca otworzą  się  na  wspólne  przygotowania  do  tej uroczystości.  Każdy  może  coś  z  siebie  dać. Ktoś może przyjść z pomocą fizyczną, ktoś inny włączy się w przygotowania artykułów żywnościowych, ktoś upiecze pyszne ciasto, a ktoś inny pomodli się w tej intencji.  
Wszystkie pozyskane w tym roku środki z festynu będą przeznaczone na sfinansowanie prac przy naszej prastarej wieży kościelnej. Opatrzność Boża i pomoc wielu osób (szczególnie p. posła  Roberta  Telusa)  sprawiła,  że  otrzymaliśmy dofinansowanie zamierzonych prac w wysokości ok. 400 tys. złotych, ale udział parafii w tychże pracach jest także dość spory. Za rok, jeśli Bóg pozwoli pójdą prace dalej – zajmiemy  się  elewacją  zewnętrzną  naszej  świątyni.  Niebawem  pojawią  się rusztowania wokół wieży i rozpoczną się prace. 

festyn