W wielu parafiach obok Kół Żywego Różańca od kilku lat istnieją koła różańcowe „Różańca Rodziców” (czasem określane jako Różaniec Rodziców za dzieci). Księża pytali, czy należą oni do Żywego Różańca, bo posługują się tą sama metodą? Czy robić osobne spotkania z nimi czy razem z ŻR?
Pragnę poinformować z wielką radością, że ta sprawa została rozstrzygnięta na ostatniej Konferencji Episkopatu Polski. Różaniec Rodziców został formalnie włączony do struktury Stowarzyszenia Żywy Różaniec jako oddzielna jego gałąź. Aby to mogło się dokonać zostały naniesione poprawki do naszego Statutu. Dzięki temu, Rodzina Żywego Różańca powiększa się o Różaniec Rodziców.
Po spotkaniu Moderatorów, które będzie w Częstochowie 14 listopada 2022 r., w Biuletynie RR na grudzień przekaże dokładne informacje jak to będzie wyglądało w praktyce w naszej Diecezji Radomskiej i w parafiach. Proszę Was, Boży Kapłani, o podanie w najbliższą niedzielę w ogłoszeniach następującej informacji: „Członkom ŻR i Różańca Rodziców z radością przekazuję informację o formalnym włączeniu Różańca Rodziców do struktury Stowarzyszenia Żywy Różaniec jako oddzielnej jego gałęzi. Uroczystość ta odbędzie się na Jasnej Górze w poniedziałek 14 listopada, podczas Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 13.30. Mszy Św. przewodniczył będzie Ks. Abp Wacław Depo wraz z Diecezjalnymi Moderatorami ŻR. Zapraszamy do włączenia się poprzez transmisję w TV TRWAM i modlitwę o rozwój Dzieła ŻR w Polsce, w naszej Diecezji i parafii.”
Ks. Szymon Mucha
Moderator ŻR Diecezji Radomskie