SISTERKA TOMASZA
zdj . Siostra Tomasza Potrzebowska

Po gruntownej modernizacji, nasz Dom Formacyjny  napełnił  się  słuchaczami  WARSZTATÓW O POSŁUDZE UWALNIANIA. To bardzo ważny temat, a zarazem problem, który dotyka wielu naszych braci i sióstr. Nawet nie zdajemy  sobie  sprawy  z  tego,  że  nasze  życie  jest często wystawiane na próbę i wielu nie ma dość siły się przeciwstawić atakom złego ducha.


Czasem nieświadomie stajemy się zniewoleni, a ten stan  zatrzymuje  nas  w  miejscu  i  nie  pozwala rozwijać się duchowo.
Prowadząca  warsztaty,  znana  nam  z  ubiegłorocznych  rekolekcji wielkopostnych,  Siostra  Tomasza  bardzo  wnikliwie  ukazała  problematykę zniewoleń i uwolnienie z tego  stanu dzięki łasce naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nasz Zbawiciel, będąc pośród nas, niejednokrotnie walczył ze Złym Duchem i pomagał uwalniać się od Jego wpływu. Apostołowie i pierwsi uczniowie Pana podejmowali misję uwalniania.  
Posługę  uwalniania  mogą  pełnić  zarówno  osoby  duchowne  jak  i świeckie. Jednak są różne poziomy pełnienia tej posługi. Uwolnienie na najbardziej podstawowym poziomie jest dążeniem do wyzwalania samego siebie spod wpływu szatana. Wszyscy chrześcijanie powinni podejmować ten wysiłek, zwłaszcza wtedy, gdy doświadczają kuszenia lub mają świadomość, że dotyka ich jakaś forma demonicznej presji. Są także takie osoby świeckie, które zostały obdarowane charyzmatem uwalniania.