Zapisy na pielgrzymkę u ks. Proboszcza

Program pielgrzymki:

Pielgrzymka samolotowa do Meksyku
Termin: do uzgodnienia

1 dzień: POLSKA – MIASTO MEKSYK
Zbiórka uczestników, pakowanie bagaży, transfer na lotnisko, odprawa paszportowo-bagażowa, przelot do Meksyku (z przesiadką w Paryżu ew. Amsterdamie), transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 dzień: ZOCALO  –  XOCHIMILCO
Śniadanie
. Zocalo – krótkie zwiedzanie centrum miasta; Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera (jeśli będzie otwarty); Katedra Metropolitańska; spacer po Deptaku Madero. Przejazd do Xochimilco, które znajduje się pod patronatem UNESCO. Tu barwnymi gondolkami popłyniemy wzdłuż ogrodów azteckich, zaprosimy Państwa na kolację na łodziach, ubarwiając go muzyką meksykańskich Los Mariachi. Nasz rejs potrwa około 1 godz. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień: PLAC TRZECH KULTUR – TEOTIHUACAN – BAZYLIKA
Śniadanie.
Panoramiczny przejazd obok Placu Trzech Kultur. Następnie zwiedzanie kompleksu Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe: dawna Bazylika – Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa, Bazylika współczesna, w której znajduje się tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe; Parafia Indian wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek wzniesionych w miejscu, które wskazała Panienka z Tepeyac; miejsce pochówku Jana Diego; ogrody Tepeyac z przepiękną fontanną „Ofiarowanie”; kaplica del Cerrito – miejsce, na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty  dawny klasztor Kapucynek; kaplica Studzienki. Czas wolny na zakup dewocjonaliów – przepiękne różańce, obrazy z wizerunkiem Najświętszej Panienki z Guadalupe, medaliki, inne. Przejazd do Teotihuacan (dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos). Zobaczymy wspaniałe piramidy Słońca, Księżyca i Pierzastego Węża oraz Aleję Zmarłych i Cytadelę. Dla chętnych spacer na szczyt jednej z piramid. Kolacja przy Piramidach. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień: MEKSYK – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA
Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd obok symbolu konkwisty – piramidy w Cholula do pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Przejazd do Puebli – jednego z piękniejszych miast Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po starym mieście pełnym urokliwych budynków w kolonialnym stylu, Katedra, Kościół Santo Domingo z ósmym cudem świata – Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej. Kolacja. Nocleg.

5 dzień: PUEBLA  – TAXCO – ACAPULCO
Śniadanie, zwolnienie pokoi. Wyjazd w kierunku Taxco – miasta słynącego z wyrobów jubilerskich. Wizyta w sklepie i warsztacie wyrobu srebra. Wjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco – spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym Kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Po spacerze przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6 dzień oraz 7 dzień: ACAPULCO
3 posiłki dziennie + napoje All Inclusive, czas wolny – plażowanie i kąpiele w morzu, Msza Św. w hotelu

8 dzień: ACAPULCO – MIASTO MEKSYK
Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do XVI-wiecznej Hacjendy na obiad, zwiedzanie. Dojazd do Miasta Meksyk. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

9 dzień: MIASTO MEKSYK
Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd Aleją Reforma do Muzeum Antropologii, zwiedzanie najważniejszych sal – Teotihuacana, Mexica. Pożegnanie z Bazyliką Najświętszej Marii Panny z Guadalupe, Msza Święta, czas wolny. Obiad. Transfer na lotnisko w Meksyku, odprawa paszportowo-bagażowa, przelot do Polski (z przesiadką w Paryżu ew. Amsterdamie).

10 dzień:
przylot do Polski, odbiór bagaży, transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

w każdym dniu Msza Święta
powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie