30 maja 2020 r., o godzinie 10:00 w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie odbędą się święcenia kapłańskie, które kończą okres sześcioletniej formacji seminaryjnej.

Przez posługę Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego nasz diakon Piotr Sinkiewicz przyjmie święcenia kapłańskie. Z powodu panującej pandemii, bardzo serdecznie zapraszamy do duchowej łączności z naszym diakonem.

Uroczystość ta będzie transmitowana na falach Katolickiego Radia „Fiat” oraz na kanale YouTube „Studio TV Niedziela”. Zapraszamy do słuchania bądź oglądania. Link do transmisji „TV Niedziela” w najbliższym czasie będzie podany.

Msza Święta Prymicyjna księdza Piotra odbędzie się w Przedborzu 7 czerwca o godzinie 12:00. Natomiast po każdej Mszy Świętej w tej wyjątkowej sytuacji, za zgodą Penitencjarii Apostolskiej, będzie można otrzymać obrazek oraz przyjąć błogosławieństwo prymicyjne na prawie papieskim, dzięki któremu możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach (spowiedź, komunia, modlitwa w intencji papieża).

Zachęcamy również do wysłuchania krótkiej audycji dk. Piotra o byciu diakonem w tym „innym” czasie oraz przygotowaniu do święceń kapłańskich. link : http://fiat.fm/kosciol/jezus-w-najswietszym-sakramencie-i-blogoslawienstwo-kaplanskie-rozmowa-z-dk-piotrem-sinkiewiczem/