Orar II stopnia – Posługa Animatorska – w dniach od 9.11.2016r. do 13.11.2016r. w Dąbrówce odbył się Orar II stopnia, w którym uczestniczyły 3 pary z naszej parafii z I kręgu rodzin Domowego Kościoła. Tematem było przygotowanie do posługi Pary Animatorskiej w kręgach rodzin Domowego Kościoła. Prowadzącym był ks. Bolesław Mikrut. Jest to wspaniały kapłan, który udzielił nam dobrych rad w nawiązywaniu relacji między ludźmi, otoczył nas opieką i ubogacał nas swoim talentem muzycznym. Czas spędzony na rekolekcjach w 100 % wykorzystaliśmy na pogłębienie naszej wiary i modlitwę. Pomogły nam w tym dwie pary animatorskie Jola i Jacek Drabik oraz Gosia i Janusz Sitek. Dbali o nas jak o własną rodzinę pod względem kulinarnym jak i duchowym a nawet humorystycznym. Zorganizowali nam przedstawienie patriotyczne – 11-listopada – pogodny wieczór, dialog małżeński, poprowadzili modlitwę małżeńską oraz wspaniałe wesele… Zrozumieliśmy, że Ruch Światło-Życie stawia na rozwój osobisty. Widzimy, jak Domowy Kościół zmienia nasze życie i w tym ruchu chcemy trwać i formułować naszą duchowość zbliżając się do Boga. J.M.

Ośrodek rekolekcyjny Ruchu Światło – Życie Diecezji Radomskiej im. ks. Kazimierza Mazura w Dąbrówce