6 stycznia 2017r. , w Święto Trzech Króli, odbyło się spotkanie opłatkowe Kręgów Domowego Kościoła. Zgodnie z polską tradycją Świąt Bożego Narodzenia, rodziny DK z naszej parafii, spotkały się, by przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, by wspólnie śpiewać kolędy. Nasz Parafialny Opłatek rozpoczął ks. Henryk Dziadczyk zapaleniem świecy następnie zgodnie z wigilijnym zwyczajem nastąpiło czytanie Ewangelii mówiącej o narodzeniu Pańskim. Po czym nastąpiła niezapomniana chwila, w której poszczególne rodziny podchodziły do siebie nawzajem, łamały się opłatkiem i składały sobie płynące z serca życzenia. Zasiedliśmy wspólnie do stołu, gdzie przy herbatce lub kawie była okazja do długich rozmów, zacieśniania więzi i wymiany doświadczeń. Potem zostały wspólnie odśpiewane kolędy przy dźwiękach gitary. Myślę, że jesteśmy szczęściarzami, że jesteśmy razem. Miłość, która nas łączy ubogaca. Ta miłość, która jest tak potrzebna na świecie, wzrasta w nas i mamy nadzieję, że jest świadectwem dla innych.

Może w następnym spotkaniu Domowego Kościoła weźmiesz i Ty udział wraz ze swoim współmałżonkiem?
Na chwałę Panu.